Wakacje – gdzie tym razem wybrać się na letni urlop?

Już naprawdę blisko wakacje. Już z pewnością teraz duża grupa osób planuje swoje wakacyjne wojaże. Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować dostępne są dwie, zróżnicowane propozycje: Peru oraz Ziemia Święta.

Ziemia Święta, a szczególnie Izrael (więcej) jest miejscem, o odwiedzeniu którego myśli wiele osób. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wycieczka do Ziemi Świętej umieszczona jest w ofercie znacznej części działających na terenie Polski biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla znacznej części osób, które zdecydowały się na nią wybrać jest wielkim przeżyciem o charakterze emocjonalnym- . W zdecydowanej większości turyści podczas wycieczki odwiedzają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat przyszedł na świat, mieszkał, nauczał i został ukrzyżowany Jezus Chrystus. W programie wszystkich wycieczek do Ziemi Świętej znajduje się więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale również dolina rzeki Jordan i Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem szczególnym nie tylko dla rzymskokatolików, ale również dla wyznawców islamu i judaizmu. Nie zdziwmy się więc, jeśli naszymi sąsiadami będą wyznawcy jednej ze wspomnianych religii.

Machu Picchu

Autor: Ryan Somma
Źródło: http://www.flickr.com
Zupełnie odmienne atrakcje czekają na przybywających do Peru. Czekają tam ośnieżone szczyty Andów, amazońska dżungla, ruiny wielkiego imperium Inków. Dla większości turystów, którzy decydują się na wyjazd do Peru podstawowym powodem wyjazdu jest pragnienie zobaczenia legendarnego miasta Inków – Machu Picchu. Wyjazd do Peru najkorzystniej jest zaplanować pomiędzy czerwcem a wrześniem, szczególnie jeśli podczas wyjazdu ma mieć miejsce pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeśli chcesz przeczytać więcej zobacz . Ten cieszący się wśród turystów popularnością szlak liczy sobie ponad czterdzieści kilometrów, do jego pokonania potrzebne są cztery dni. Szlak dobiega końca w Machu Picchu. To znane miasto znajduje się na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie udało się go zdobyć Hiszpanom. To właśnie dlatego przetrwało do naszych czasów. Miejscem, które powinno się koniecznie zobaczyć jest również jezioro Titicaca położone na granicy Peru oraz Boliwii. Amatorzy raftingu bez wątpienia z chęcią wybiorą się do kanionu Colca. Jest on naprawdę dużo większy od położonego w Stanach Zjednoczonych Wielkiego Kanionu. Udając się do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Istotnie ułatwia to organizację wyjazdu i sprawia, że na wakacje w Peru decyduje się niemało osób.