Wakacje niczym w raju – na jakie oferty wycieczek trzeba zwrócić uwagę?

Niezwyczajne kontrasty oraz zabytki kultury powodują, iż Indonezja jest niebywale interesującym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski schowane w dżungli jak też serdecznie nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje nadal mają największy wpływ na życie dzisiejszych Indonezyjczyków, którzy przez tańce, święta a także procesje czczą swe bóstwa oraz demony.

Bali to niewielka indonezyjska wysepka, która przykuwa nie jedynie wyjątkową przyrodą z bujną roślinnością, poetycznymi jeziorami i tarasami ryżowymi, ale także wielką życzliwością tutejszych mieszkańców, wyborną balijską kuchnią a także bardzo ciekawą kulturą. Miłośnicy zwiedzania znajdą tu wiele mistycznych świątyń, z kolei miłośnicy kąpieli morskich a także słonecznych piaszczyste wybrzeża z krystaliczną wodą. Balijska natura zespolona z kreatywną architekturą, zapachem wschodnich przypraw, oryginalnym klimatem i wszechobecnym szczęściem oraz spokojem czynią to miejsce bajecznym.

Bali

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Indonezja – więcej na tej stronie – Bali w ciągu minionych kilku lat zyskała na popularności i obecnie jest jedną z najbardziej cenionych i rozchwytywanych egzotycznych wyjazdów. Wczasy na Bali nie są już jedynie mrzonką, fantazją o nieosiągalnej, dalekiej, nieodkrytej wysepce. Wczasy na Bali (szczegóły tu…) są dzisiaj w zasięgu dłoni dużej części z nas. Warto jest zatem zaznać owej egzotycznej atmosfery oraz poczuć niepowtarzalny klimat tej malutkiej wyspy. Bali jest kierunkiem całorocznym i średnia temperatura to 28 stopni Celsjusza. Wybierając się zatem o jakiejkolwiek porze roku na wakacje Bali jest kapitalną destynacją.

Na wyspie Bali zlokalizowanych są tysiące hoteli i z roku na rok pojawia się ich coraz to sporzej. Dzięki temu nawet najbardziej wybredni klienci potrafią spędzić wczasy na Bali w idealnym, wymarzonym miejscu. Czy to będzie gustowny resort znajdujący się bezpośrednio przy plaży w turystycznej miejscowości, albo bardziej kameralny, niskobudżetowy obiekt w pobliżu plaży. Kompromisowym i najlepszym rozwiązaniem może być zestawienie dwu, czy nawet 3 pensjonatów, dzięki czemu nie tylko możemy odkryć wysepkę od strony miejscowości nadmorskiej, ale również doświadczyć niesamowitego raju będąc w hotelu znajdującym się w samym centrum Bali wśród dżungli i tarasów ryżowych.