Tenis ziemny coraz bardziej popularny

Wszyscy na pewno pamiętamy, jak pojawiła się małyszomania. To naturalny proces, że na fali sukcesów jednego zawodnika silnie zwiększa się zainteresowanie danym sportem. I tak się dokładnie stało na początku minionej dekady, gdy wcześniej całkowicie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła interesować masy ludzi. Zaczęły powstawać tematyczne witryny WWW i tak dalej. Wielu komentatorów głowi się, czy również tak się zdarzy w przypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Takie stwierdzenie nie jest przecież bezsensowne. Od jakiegoś czasu na światowych kortach bryluje młodziutka dziewczyna z Małopolski – Agnieszka Radwańska. W momencie, kiedy zaczęła odnosić znaczące sukcesy, przed ekranami dopingowało ją coraz więcej Polaków. Niestety, statystyka widowni okazała się sporo mniejsza, niż w trakcie wyczynów Adama Małysza. Można przypuszczać, że jest to wynik małej widowiskowości tej dyscypliny sportowej. Tenis to niestety nie zawody na skoczniach, które pasjonują widzów, gdyż tworzą połączenie dowodzenia niezwykłej odwagi zawodników i pasjonującej rywalizacji. Trwające po kilka godzin mecze tenisowe potrafią zmęczyć nawet najtwardszych.

Lecz szansa na podniesienie popularności tego sportu w Polsce jeszcze nie umarła. Miesiąc temu najmocniej Polaków zainteresował młodziutki Jerzy Janowicz, który genialnie się pokazał na ważnym turnieju w w Paryżu. To spowodowało, że całkiem dużo rodaków chciało oglądać tenis live w telewizji i internecie.

Wiele komentatorów tego szlachetnego sportu twierdzi, że młodzieniec posiada tak duży talent, że z całą pewnością doczekamy się w przyszłości wielu sukcesów. Może wreszcie polscy fani tenisa zobaczą swojego „Małysza”? (sklep sportowy

Zobaczymy za rok, a już dziś można zauważyć, że sporo młodych ludzi zapisuje się na zajęcia z tenisa albo często grywa z znajomymi na publicznych kortach. W internecie zaś funkcjonuje parę tematycznych witryn, na których można przeczytać interesujące informacje o tym sporcie.

Ten artykuł posiada ciekawe dane na omawiany temat, ale jeśli masz chęć zgłębić pokrewne aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje (http://www.film-fiction.com/).

Do wyszukiwarki powinno się wklepać np. zdanie mecze tenisa na żywo.