Różniste kartki pocztowe – czy powinno się podtrzymywać tradycję

Nadchodzą święta, zatem warto jak najbardziej pomyśleć o spędzeniu czasu z najbliższymi. Mamy to szczęście, jeśli możemy razem ze wszystkimi zasiąść do stołu, wymienić poglądy, opowiedzieć o swoim planach i najważniejszych wydarzeniach. Nie zawsze jednak taka możliwość, aby się wspólnie spotkać jest. W takim wypadku, tak czy inaczej warto pamiętać o najbliższych, choćby wysyłając do nich kartki pocztowe. Obecnie ten zwyczaj jest coraz mniej popularny, ponieważ wolimy zadzwonić, przesłać smsa bądź porozmawiać przez komunikator internetowy. Każdy sposób jest oczywiście dobry, jeżeli w ten sposób podtrzymujemy jak najbardziej relacje z najbliższymi. Tyle że tradycyjne sposoby, tak jak wymienione wyżej wysyłanie pocztówek ma swój urok, jakiego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpi.

pisanie listu

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie poligrafia jest mocno rozwinięta (zobacz również: teczki z logo firmy), tym samym kartki pocztowe bywają naprawdę atrakcyjne. Oczywiście wybór pod tym względem jest bardzo duży: od tych prostych kartek, z wydrukowaną grafiką, po te trójwymiarowe, jakie może wykonać wyłącznie drukarnia (Drukarnia Toruń) posiadająca specjalne oprzyrządowanie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które na pewno docenią nasi najbliżsi, jest zrobienie takiej kartki także samodzielnie. Wystarczy jeśli o to chodzi kupić raptem parę przyborów i chwilę pomyśleć co chcielibyśmy zamieścić na takiej kartce, a wykonanie będzie znacznie łatwiejsze niż sądzimy.

Zobacz ten użyteczny tekst (https://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/plany-pogrzebowe/) – prezentuje on zbliżoną problematykę i na pewno także Cię zaabsorbuje. Nie czekaj więc i kliknij tu.

Prawdą jest, że w rzeczywistości z reguły po prostu nie chce nam się brać za takie rzeczy lub – jak to najczęściej tłumaczymy – nie mamy na to czasu. Jednakże taka kartka własnoręcznie wykonana, ani nie jest droga, ani nie jest wielce pracochłonna, natomiast może być dla odbiorcy bardzo miłą niespodzianką.

Więcej na ten temat – widokówki

listy

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
W końcu, jeśli przywykliśmy już do smsów, czy widorozmów, gdy w którymś momencie pojawi się w naszej skrzynce list z przesłaną do nas kartką, zapewne będziemy miło zaskoczeni. Tego rodzaju drobiazgi są bardzo ważne, tym bardziej w czasach, kiedy wszystko możemy kupić – robiąc coś samodzielnie pokazujemy, że nam zależy na adresacie, że chcemy mu dać coś oryginalnego i poświęcić na to swój czas i energię. Doceni to z pewnością każdy, kto dostanie taki upominek.