W jaki sposób nauczyć się grać na bębnach?

Kto z nas, patrząc na teledyski ulubionych wykonawców nie marzył choć raz o tym, żeby umieć grać na którymś instrumencie, założyć swoją kapelę, dawać koncerty, nagrywać albumy i wieść życie rockendrollowca? Pewnie zdarzyło się to wszystkim. Większość ludzi jednak zatrzymuje się przy marzeniach, a przecież zrealizowanie choćby części jest tak łatwe|! W każdym wieku można nauczyć się grać i dołączyć do amatorskiego zespołu, lub wręcz założyć swój.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

To o czym śnią najczęściej mężczyźni to nauka gry na gitarze elektrycznej. Natychmiast mają obraz sceny, klaszczących fanów i ich samych z niesamowitą gitarą elektryczną, na której wygrywają genialne solówki. Opanowanie instrumentu wymaga pracy. Zasadniczo, by grać bardzo dobrze, trzeba długich miesięcy. Jeśli jednak usatysfakcjonuje nas pogranie z paroma znajomymi parę razy w tygodniu – nie trzeba spędzać nie wiadomo ilu tygodni na wprawkach.

Jeśli marzenia o zrodzą się w naszej głowie za młodych lat powinniśmy wykorzystać najodpowiedniejszą możliwość – to szkoła muzyczna Warszawa. Potrzeba naturalnie zdecydowania, cierpliwości i dużo ciężkiej pracy, by szkołę tę skończyć, ale jeśli mamy taką opcję – naprawdę warto. Nauka pod okiem profesjonalistów najwyższej klasy przyniesie świetne wyniki.

muzyka

Autor: IFF
Źródło: IFF

Zanim jednak pobiegniemy do sklepu muzycznego czy szkoły trzeba podjąć jedną istotną decyzję – który instrument kupić? Warto tu poprosić o radę, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto graniem para się od jakiegoś czasu. Na pewno rozwieje nam wątpliwości. Na przykład – nauka gry na perkusji – wydaje się to dość proste, w końcu co za problem uderzać w bębny w danej kolejności. A tak naprawdę wymaga dobrej kondycji fizycznej, doskonałego poczucia rytmu i zdolności bawienia się nim. A z tego większość adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy.

Dziś prezentujemy ten artykuł – jeżeli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule (http://www.lemans.pl/cennik/). Sprawdź, może to także wyda Ci się ciekawe.

Zastanówmy się więc na czym chcemy grać, a następnie – po prostu się tego nauczmy!

Źródło: Music School