Wakacje to idealny okres na urlopowe wyprawy rowerem – krótsze i dłuższe, w pojedynkę lub z przyjaciółmi

Gdy nadchodzą cieplejsze dni większość osób zaczyna myśleć o swoich jednośladach. Trzeba je wydostać z komódki i zrobić kontrolę. A potem – cieszyć się wyprawami, gdy mamy na to chęć albo czas nam pozwoli.

Akcesoria rowerowe to w ostatnich latach niezwykle ceniona rzecz. Popularne są bagażniki rowerowe, które są w stanie zmieścić nawet namioty, śpiwory i komplety piknikowych garnków razem z butlą gazową, porównaj . Torby, do których wkłada się rzeczy, nakładane są na bagażniki rowerowe. Mogą one udźwignąć nawet do 15 kilogramów. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wielu włóczykijów przemierzających drogi naszego kraju. Należy tylko pamiętać, żeby równomiernie rozmieścić ciężar naszych bagaży do sakw, żeby przejażdżka rowerem nie przyczyniała problemów.

liczniki rowerowe

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, możemy zaopatrzyć swoje rowery w liczniki rowerowe, które skrupulatnie, drobiazgowo wyświetlą nam nie tylko ilość przejechanych kilometrów, ale także szybkość chwilową i nierzadko mają pulsometr. Zazwyczaj są one wodoodporne, co jest przydatne w deszczowe dni. Jest to mały, ale potrzebny sprzęt dla niejednego profesjonalisty. Także amatorzy będą się nim radować, gdyż umili im rodzinne wycieczki do lasu. Liczniki rowerowe częstokroć są określane komputerami rowerowymi zważywszy na ilość ich funkcji.

Wszystkie osiągalne na rynku akcesoria rowerowe są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości surowców – kliknij. Nie powinniśmy się martwić o ich użyteczność, gdyż wszystkie są sprawdzane przed wypuszczeniem do obiegu i dysponują gwarancję.