Warto udać się za wschodnią granicę

Wschodnie obszary naszego kontynentu są dalej mało zwiedzane przez rodaków. Masy rodaków latem udaje się na cypryjskie i tureckie plaże, jedynie mała garstka fanów wschodnich klimatów decyduje się na podróż do Rosji i innych okolicznych państw. To znaczny błąd.

Niełatwo pojąć dlaczego tak mało Polaków jeździ na cudowny Krym. Ten piękny półwysep posiada przepiękne plaże, ciepłe Morze Czarne i masę zabytków, które trzeba podziwiać. Pejzaże są bardzo podobne do tych, które można podziwiać na wybrzeżu Francji, a koszty noclegu i żywności są dużo mniejsze.

Wycieczki na Białoruś

Źródło: www.oliviaforever.pl

Dodatkowo na Krymie istnieją wyjątkowe zabytki po grekach i kupcach z Genui. Ciekawym punktem dla każdego, kto chociaż odrobinę ma pojęcie o historii Polski, jest Jałta. W tym znanym kurorcie znajduje się obszerny pałac, w którym w tysiąc dziewięćset czterdziestym piątym trójka władców Aliantów układała kształt Polski.

Dobrym kierunkiem wakacyjnym może być Obwód Kaliningradzki. To znakomite miejsce dla gości, którzy pragną przeżyć coś totalnie wyjątkowego. W tym regionie można zobaczyć pozostałości ZSRR – niektórzy ludzie odnoszą przeświadczenie, że czas tam w ogóle nie upłynął.

Kaliningrad to także doskonałe miejsce, w które można pojechać w celach handlowych – w zeszłym roku rząd naszego kraju mocno zliberalizował prawo o okolicznym ruchu przygranicznym.

Podobny fascynujący tekst prezentowany jest tu, zatem odwiedź witrynę gran canaria last minute i sprawdź, jakie treści tam odnajdziesz. One również Cię zainteresują!

Idealnym miastem, z którego dostaniesz się do Obwodu Kaliningradzkiego, jest Gdańsk. Aby przeczytać aktualne oferty firm podróżniczych w tym starym mieście, należy do wyszukiwarki internetowej wpisać sformułowanie „biuro podróży Gdańsk”.

Sporą zaporą w podróżowaniu do Federacji Rosyjskiej są obligatoryjne wizy do Rosji. Ich dostanie jest niezbędne, by przejść granicę. Osiągnięcie ich nie jest szczególnie trudne, należy jednak pamiętać, że trzeba się o nie starać na dłuższy czas przed planowanym wyjazdem. Jeśli chodzi o wizy na Białoruś, są one trudniejsze do przyznania, jednak nie należy poddawać, biuro podróży pomoże.