Jaki Net dla biznesu?

Aktualny biznes bez nieograniczonego dostępu do Internetu? Niemożliwe! Nawet jeżeli powiedzmy myjnie albo bary generalnie mogą poradzić sobie bez właśnie Internetu, to jednakowoż w przypadku pozostałych branż jest to nierealne. A zresztą i wcześniejsze przykłady bądź co bądź są nieco podane na wyrost. W takim razie trzeba ustalić sobie jedno: jeśli mamy biznes, nie zamierzamy w najbliższych kilku miesiącach przejść w stan spoczynku, bez żadnego cienia wątpliwości nie możemy przeoczyć ogromnego oddziaływania Sieci na świat interesów. Mowa o naszym państwie, choć Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Tajlandia czy Argentyna mają podobnie. Raczej nie ma żadnego sensu dawać teraz ludziom korepetycji z gegry, bardziej się skupmy na informatyzacji.

kabel sieciowy

Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Który dostawca Internetu jest w istocie stworzony dla biznesu? Cóż, jeżeli w grę wchodzi internet Biznes (pozostałe informacje na stronie ), a więc nic dla typowego Nowaka, którego głównie interesuje szybkie oglądanie filmików na Youtube oraz ściąganie plików z Torrentów, mocno ważnym czynnikiem jest brak awarii. Nawet niezbyt długie awarie mogą nie tylko denerwować, ale również jakby nie patrzeć narazić na spore straty natury finansowej.

Wpadł Ci w oko prezentowany tekst? Jeśli tak, to sprawdź również praktyczne wskazówki (http://www.wsiz.wroc.pl/podyplomowe/testowanie-oprogramowania/), które posiadają podobne dane na opisywany wątek – jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

W następnym akapicie zainteresowani pewnie zauważą, że co jak co, ale nie ma żadnego sensu szukać oszczędności na typowo biznesowych usługach internetowych…

Zatem kiedy jednak wybierzemy coś korzystniejszego cenowo, pewnie będziemy mieli trochę powodów do uskarżania się na akurat awarie. To realny scenariusz, choć na szczęście nie jest tak, że zawsze najbardziej atrakcyjna pod względem cenowym oferta dostępu do Sieci jest gorsza. Jednakowoż to ostrzeżenie, należy uważać na tych dostawców, ponieważ bardzo różnie bywa.

Następny parametr – prędkość łącza. Internet (TVK – internet wroclaw) powinien być bardzo szybki, ludziom będzie się o wiele lepiej pracowało! Nie tak dawno temu został gdzieś umieszczony ranking krajów, w których mieszkańcy posiadają najszybszy dostęp do Sieci – zobacz ten adres: . No niestety Polska nie jest w ścisłej czołówce, chociaż i tak z tą szybkością nie jest tak źle. Należy jeszcze umieć oddzielić wielkie miasta od małych miasteczek, wsi. W takim razie porządny Net w biznesie to absolutna podstawa.