Interesujące zjawiska w muzyce – Slayer i Coma

Choć w dzisiejszych czasach popularnych i wspaniałych jest dużo grup rocka, to Slayer jest absolutnie tym, który zdecydował o historii thrash metalu, a i dziś są jedną z najchętniej słuchanych zespołów. Ten wyjątkowo znany zespół podbił widownię swym świetnym podejściem do muzyki i niesamowitymi albumami. Te bardzo rozwinięty amerykański zespół podbił krytyków swoim cudownym brzmieniem, rewelacyjnym podejściem do muzyki i wspaniałymi tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zyskały status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół zdobył dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer zawierały ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki poważnej (chociażby w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to synonim oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w wiekach średnich był uważany za demoniczny dysonans) (odkryj więcej…). Zwłaszcza Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za pioniera także death metalu, którego elementy można odnaleźć w płytach Hell Awaits.

Popularny i wzięty Slayer jest znany z niezwykłego brzmienia utworów i eksperymentalnych dźwięków. Na początku odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, później jednak – m.in. dzięki docenieniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i wydaniu krążka Show No Mercy zaczęli karierę w thrash metalu. Ten moment zdecydowanie stanowiła istotny czynnik popularności zespołu Slayer, który do dziś cieszy się niesłabnącą sławą ,a także ma nadzwyczajne rzesze melomanów na całym świecie, a koncertuje dziś – również w Polsce. Jeszcze innych miłośników muzyki mogą zwłaszcza mocno zainteresowaćzachwycające nowe wydania ich wystąpień. Równie ceniona Coma jest znana z niezwykłych inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Jest niemało tam także oryginalnych tytułów piosenek i nowatorskich dźwięków.

Guns n Roses

Źródło: http://www.flickr.com/

Na początku odnosiło tylko umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, potem jednak – m.in. dzięki współpracy z Acid Drinkers – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły ważny wątek niebanalnego brzmienia Comy. Coma do teraz cieszy się wielką sławą ,jak również ma ogromne ilości fanów w całej Polsce, a współcześnie usiłuje ich zyskać na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii konkretnych albumów wielkich muzyków wybornie może poradzić sprzedawca fachowego, wyśmienicie wyposażonego sklepu muzycznego. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na wymarzone doznania słuchowe, jakie z pewnością zapewnia Coma .

.