Kupujemy lepszy laptop

Dobór komputera dla twojej firmy to poważna decyzja. Należyty wybór sprzętu decyduje o jakości i szybkości pracy organizacji. No i naturalnie może mieć poważne konsekwencje dla budżetu przedsiębiorstwa. Dowiedz się na co zwrócić uwagę kupując sprzęt komputerowy.

Laptop czy stacjonarny? Duży twardy dysk? Ile pamięci i jaki monitor? Z WiFi czy może bez? Wybór laptopa może nastręczyć wiele kłopotów. Warto się dobrze zastanowić za co warto dopłacić, natomiast za co nie musimy przepłacać. Nadmiar funkcji a także gadżetów mogą sprawić, iż nabędziemy drogi komputer ponad nasze potrzeby. Nadmierna oszczędność to z kolei ryzyko, że nie będzie spełniał naszych oczekiwań tym bardziej, że to sprawunek na kilka lat. Stąd przede wszystkim komputery w naszej organizacji muszą być dopasowane do zadań jakie wykonujemy. Inne parametry mają komputery dla grafików, zaś inne do prostych zadań biurowych.

Podstawowe pytanie: komputer przenośny, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż notebooków przekroczyła na pewno sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za komputerem przenośnym jest co najmniej kilka, mianowicie laptop, to de facto przenośnie stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik firmy może dzięki niemu wykonywać swe zadania w domu albo w delegacji. Oprócz tego laptop zabiera z pewnością mniej miejsca. Ma również swoje ograniczenia. Praca(zobacz szacowanie szkód z drona) przy nim jest w wyższym stopniu męcząca. Częściej ulega usterkom, posiada mniejszą żywotność, natomiast wymiana części na nowsze jest dużo droższa. Natomiast komputer stacjonarny, taki, jak takie, umożliwia większy komfort pracy i łatwiej poddaje się aktualizacji.

sklep internetowy Gdy komputer nie jest przeznaczony do prac graficznych nie ma powodu wydawać nazbyt dużo pieniędzy na monitor o wielkiej przekątnej oraz dużej rozdzielczości. W wypadku laptopa starczy nam w zupełności matryca  15 cali. W wypadku monitora stacjonarnego powinniśmy się zadowolić przekątną 19 cali. [TAG=Procesor

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

jest to serce każdego laptopa. Im mocniejszy on jest tym w wyższym stopniu wydajny komputer. Jednakże nie przesadzajmy, zapewne nie będziemy tworzyć bardzo zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie laptopa do 2,5 tysiąca norma aktualnie to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Gdy chodzi o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymogi stawiane kompom szybko się zmieniają, zatem pamięci nigdy za dużo. Jednak naturalnie też nie trzeba przesadzać. Rozważny standard dziś to około 4 – 8 GB RAM rodzaju DDR 3.

Naturalnie można komputer zadysponować zdalnie wbijając w wyszukiwarkę sformułowanie: komputery sklep internetowy.