Działalność gospodarcza w Polsce? Zwyczajne zjawisko. Wielka strata, że urzędnicy nie chcą tego zrozumieć

Polskę tworzą firmy, jesteśmy w stanie tak powiedzieć, gdy przeanalizujemy, jaka jest ich ilość. To normalnie porażające, że nasza gospodarka jest napędzana przez małe i średnie przedsiębiorstwa, a co więcej, Polska nie jest na pewno rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc taka popularność takich inicjatyw? Możemy powiedzieć, iż ogromną rolę odgrywa tutaj czynnik zatrudnienia. Jeśli ciężko znaleźć zatrudnienie, więc dość normalnym rozwiązaniem jest wykreowanie swojego miejsca pracy. Jednakowoż są też inne wytyczne takiej sytuacji.

w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy jaki przychodzi na myśl to ten mówiący o tym, że Polak to wielki indywidualista, sam wie, jak ma coś załatwić. Skoro szef nie wie, to należy się zwolnić i wykonać coś na własną rękę. Nasz rodak więc to oryginał, jaki uwielbia działać, nie lubi oczekiwać, należy mu się własna szansa, jaką dobrze wykorzysta. W ten sam deseń można dodać, że ma to swoje konotacje historyczne, gdyż skoro jesteśmy takimi nonkonformistami, to dużą rolę odgrywa także sprawa szefowania. Nie chcemy, aby ktoś nami dyrygował, chcemy mieć coś swojego. Więcej na temat: pozostałe wyposażenie sklepów i magazynów.

Tak również było w naszej historii. Przez większą część ktoś nad nami panował, lecz co pewien czas powstawaliśmy, ponieważ nie mogliśmy już tego znieść. Możliwe, że też stąd może wynikać ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba czegoś swojego drzemiąca w każdym z nas. Z innej strony, polskie państwo zachowuje się czasami jak najeźdźca, ponieważ zamiast docenić taką chęć do działania Polaków, to działanie, które napędza gospodarkę, tworzy jakieś dziwne przepisy, przeprowadza nadmierne kontrole, ogólnie utrudnia życie. Jednocześnie urzędnicy podchodzą do właściciela firmy jak do potencjalnego przestępcy lub osobę gorszą od siebie. Wiadomo, iż nie wszyscy tak się zachowują. Są wspaniali urzędnicy, podobnie, jak są nieuczciwi właściciele firm, niemniej klimat po prostu nie jest zbyt korzystny i to jest niestety fakt, o którym nie można nie wspomnieć.

A z powodu takiego klimatu wiele młodych osób, którzy być może planowali swoją działalność zastanowią się dwukrotnie, czy to zrobić. Najgorsze zaś jest to, że jeśli tego nie zrobią, to mogą udać się za granicę, na przykład do Anglii i tam założyć własną działalność gospodarczą, gdzie przepisy są bardziej życzliwe dla przedsiębiorców. Warto wcześniej też ceny przedmiotów jakie będą nam potrzebne w naszej działalności, przykładowo monitory przemysłowe.