Najmodniejsze zabawki dla dzieciaków – ciastolina lodziarnia pobudza wyobraźnię każdego dziecka

Nasze dzieci posiadają ogromną wyobraźnię. Aby ją rozwijać potrzebne są różnorakie bodźce, jakie ją wzbogacą. Wraz z rozwojem maluchów ich możliwości poznawcze rozwijają się stosunkowo szybko, stąd tak ważne jest, żeby stosownie je stymulować.

rekomendowany serwis www

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem tego jest ciastolina lodziarnia dedykowana małym dzieciom. To niezwykła propozycja dla maluchów, która stymuluje ich wyobraźnię oraz sprawność manualną. Taka ciastolina jest o wiele bardziej plastyczna niż zwyczajna plastelina. Nie trzeba jej nagrzewać, żeby stała się miękka. Zestaw posiada tzw. automat (magicplay.pl/?pl_automaty-z-nagrodami,36) do lodów, który świetnie naśladuje rzeczywiste urządzenie. Wykonanie jest niebywale dokładne, co gwarantuje długi czas użytkowania. Dodatkowo całość zawiera akcesoria typu łyżeczki lub pucharki, co jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Kolorowe plasteliny są niebywale miękkie, tym samym dzieci mogą bawić się swobodnie bez żadnych kłopotów. Można z nich stworzyć przeróżne kształty, jakie będą kopią prawdziwych akcesoriów do lodów. Czekolada lub wiórki to tylko jeden z przykładów możliwości omawianego zestawu. Dobrą informacją dla rodziców jest fakt, iż plastelinę można prosto usunąć i nie pozostawia żadnych plam lub przebarwień. Oszczędza to dorosłym sprzątania i stresu, że plastelina może zostawić stałe zabrudzenia. Resztki plasteliny wyglądają jak okruszki, dlatego bez trudu można je błyskawicznie zamieść czy odkurzyć, co stanowi niewątpliwie plus zestawu.

Szukasz dodatkowych materiałów na opisywany w tym miejscu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej (https://e-hunter.pl/ortopedyczne-legowisko-dla-psa-hunter-livingston) a zobaczysz, że to było bardzo proste.

Z ciastoliny powstają ciekawe desery, jakie dzieci własnoręcznie mogą stworzyć. Kolory są intensywne, więc dla malucha stanowi to wyjątkową zachętę do zabawy.

Zabawka umożliwia także zrobienie śmiesznych ciast czy lodów, które mogą posiadać przeróżne barwy. Komplet zapewnia stworzenie około czterdziestu rozmaitych kształtów, które z pewnością trafią w gust dziecka. Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlatego producent przedstawia plastelinę wolną od chemicznych środków. Stąd też masa ta może być używana przez dzieci bez obaw o zatrucie. Podczas takiej zabawy dzieci – nawet te najmłodsze, uczą się rozróżniać kolory oraz stwarzać różne bryły, dlatego warto jest poświęcić czas i wspaniale bawić się razem nimi, co zagwarantuje miłe momenty w gronie najbliższych. Ciastolina to świetny pomysł na prezent dla dzieci. Bez wątpienia będzie to niespodzianka, która zapewni wspaniałą rozrywkę. Aktualnie polecamy także książki dla dzieci, które wspaniale kształtują zdolności manualne.