Naturalne soki to podstawa świetnego samopoczucia

Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość chyba każdy, kto dba o formę, czy ładną sylwetkę. Źródłem witamin są rzecz jasna warzywa oraz owoce. Prawdziwą mieszanką witamin będzie przykładowo sok z karczocha, który dostarczy wielu niezbędnych dla organizmu składników. Przykładów jest bardzo dużo. Bardzo ważną sprawą, o jakiej informują spece od dobrego odżywiania jest to, aby korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, zawierają najmniej chemii oraz różnego typu konserwantów. Znacznie lepsza w czerwcu okaże się świeża truskawka z rodzimego pola niż pomarańcza, która przyleci z innego kontynentu.

Transport owoców wymaga bowiem odpowiedniej konserwacji, zastosowania rozmaitego typu środków chemicznych. Chociaż na to też są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest choćby guarana w proszku – więcej informacji.

5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy przekonują, że pijąc soki w istotny sposób wpływamy na nasze dobre samopoczucie. Wspomniany uprzednio sok z karczocha to świetny sposób na wzmocnienie funkcjonowania organizmu – więcej informacji. Z resztą niemalże każdy sok ma takie właściwości. Szczególnie zalecane są soki nie z owoców, a z warzyw. Zawierają one mniej cukrów, a często tyle samo, albo nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze zakupując sok w sklepie, czy tworząc swój własny zestaw produktów, z jakich zrobimy smaczny oraz pożywny sok. Jeżeli poszukujemy inspiracji, to najlepiej poszukiwać przepisów na soki w internecie. Znajdują się tam dodatki, które można dorzucić do soku, żeby diametralnie zmienić jego smak, albo zaakcentować smak jakiegoś wybranego owocu. Tego typu składnikiem może być chociażby mięta, jaka idealnie komponuje się z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały zapach.

Każdy z nas powinien systematycznie jeść porcję warzyw albo owoców. To mówią dietetycy, to przeczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy też poradnikach zdrowotnych. Jest to prozdrowotne działanie. Pamiętajmy w naszej codziennej diecie o sokach, czy bezpośrednim jedzeniu warzyw oraz owoców.

Czy sądzisz, że istnieje potrzeba jeszcze jednego sprawdzenia podanych w tym artykule danych? Jeśli tak, to kliknij tu oraz zweryfikuj witrynę (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/osadniki-gnilne/osadnik-gnilny-alpha).

Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i zyska na tym oczywiście nasze zdrowie. Korzystajmy z tego, że za naszym oknem rośnie w lato tyle świeżych, zdrowych a także pożywnych owoców, czy warzyw.