Kocia rzeczywistość czyli jak dobrze otaczać troską kota

Świat bez mruczków musiałby być smutny. Dużo ludzi nie potrafi żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do ludzi jak pies, nie słucha rozkazów, jest zupełnie niezależny, bywa, że coś demoluje (zwłaszcza, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się lubić.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

A te mruczące stworzenia towarzyszą nam od tysięcy lat. Kiedy wystartowały wykopaliska archeologiczne w Egipcie, odkryto dużo fresków, na których były przedstawione wizerunki kota. Odkryto też wiele zakonserwowanych kotów – te zwierzaki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do tej pory nie odkryto żadnej dawnej kuwety, lecz wykopaliska ciągle trwają – witaminy dla kota są mu niezbędne.

Kuwety

Teraz czas na inną historyjkę związaną z kotami. W pewnym przybytku spokojnej starości w Stanach Zjednoczonych mieszkał kot, który umiał bezbłędnie przepowiedzieć zejście któregoś z pacjentów. Mruczek kładł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot (odżywka dla kota) później został znaleziony martwy, ponieważ mieszkańcy domu starców zaczęli się go po prostu panicznie bać. Ta sprawa potwierdza, że człowiek zwyczajnie takich rzeczy słyszeć nie chce. Poza tym wydaje się, iż kocur zginął z przyczyn skojarzeń z siłami diabelskimi. Od wieków mruczki były towarzyszami czarownic, a czarne koty do dziś oznaczają pecha. To paskudny stereotyp. Dokładne eksperymenty twierdzą, że kot wykazuje zdumiewające właściwości terapeutyczne – potrafi znaleźć miejsce chore i umościć się tam, a jego ciepło i przyjemne mruczenie działa łagodząco na cierpiącego.

17. lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli posiadasz w domu mruczka, spraw mu prezent i podaruj mu tego dnia do jedzenia jakiejś inne, wyjątkowe karmy. Taką drogą okażesz futrzakowi, jak silnie go lubisz. Koty są sporo bystrzejsze niż ludzie sądzą, więc możesz posiadać pewność, że twój futrzak zrozumie taki gest. Odpowiednim darem na tę okazję są także drapaki dla kotów – koty uwielbiają takie konstrukcje. Więcej:
Źródło: