W jaki sposób najskuteczniej zainteresować nasze malucha w deszczowy dzień?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, słyszał zapewne każdy rodzic. Gdy deszcz puka do okien i aura nie namawia do wycieczek rowerowych na świeżym powietrzu, warto zorganizować dzieciom inspirującą zabawę w domu.

dziecko

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Jesień zapewnia nam duże pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Przyniesione z podwórka żołędzie, kasztany czy inne „skarby”, w niedługą chwilę zamieniają się w jesienne ludki. Frajdy przysporzy również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – ponieważ o nim mowa – nasze prywatne kolekcje będą wyglądały jak małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż samodzielnie stworzony przez wnuka album ze zdjęciami? Najlepsze metody na nudę: konkursy dla dzieci.
Planując dzieciom jesienny czas wolny, trzeba zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Nauka którą poznajemy w interesujący sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla ciekawych zabaw przy komputerze można szukać w Internecie. Portale dla dzieci oferują masę „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość. Są rodzice, którzy twierdzą, że dzisiejsza młodzież spędza całe dnie na bezsensownym marnowaniu czasu przed ekranem monitora.

zabawki

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak odpowiednia „dawka” czasu spędzonego z padem w dłoni, nie przynosi szkody. Istnieją gry umożliwiające rozwój wyobraźni, strategicznego myślenia czy umiejętności planowania. Stworzona dla małych podróżników, kierowców czy projektantów. Na portalach dostępne są również zabawy edukacyjne sprawdzające znajomość języków obcych.

Jeśli wciąż interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź witrynę a tu na pewno znajdziesz dużo informacji na ten temat.

Nauka w formie zabawy? Zdecydowanie tak!