Biura księgowe

Praca w takim miejscu, jak biuro rachunkowe, może być idealnych wyborem karierowym, który opłaci się mocno w przyszłości. Nie jest jednak tak banalnie – aby zarabiać w biurze rachunkowym należy spełnić restrykcyjne normy. Zawód specjalisty od rachunków jest w naszym kraju regulowany przez normy państwowe. Identycznie jest w wypadku innych fachów, takich jak na przykład wycena nieruchomości.

O ile właśnie teraz kończysz szkołę średnią i nie wiesz, co chcesz robić w dorosłości, przemyśl wybranie tej ścieżki zawodowej. W tym artykule opisujemy podstawowe wymagania, jakie należy zrealizować, żeby dostać się do biura (InOffice – wirtualne biuro) księgowego. Najważniejszym papierkiem, który pozwala na pracowanie w tym przyszłościowym rzemiośle, jest certyfikat przyznawany przez władze państwowe. Żeby go uzyskać, należy zrealizować poniższe wymagania:

– osoba musi skończyć studia magisterskie na kierunku o profilu rachunkowym oraz zaliczyć 3 lata doświadczenia w zawodzie

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

– o ile osoba, która ubiega się o uzyskanie certyfikatu nie ukończyła rachunkowości na uniwersytecie, musi w tym wypadku po zdobyciu magistra pójść na kierunkowe studia podyplomowe oraz, identycznie jak w poprzednim wymogu, odbyć 3-letnie praktyki w biurze księgowym i wykazują wiedzę rzeczy typu msr 19.

– osoby, które mają za sobą jedynie szkołę średnią oraz zdali maturę, mogą przejść sprawdzian państwowy, jeżeli przedtem odbyły dwuletni staż w firmie, która para się prowadzeniem ksiąg rachunkowych

Taki rodzaj kariery jest dobrym wyborem, gdyż dziś w Polsce widać niezły popyt na usługi księgowe. Sytuacja młodych ludzi, którzy są bezrobotni nawet po ukończonych studiach magisterskich, jest dziś w Polsce ciężka, więc warto zdecydować się na te kierunki studiów na uczelni, które dadzą potem zatrudnienie w opłacalnym fachu.

Bardzo zainteresowała Cię zgłębiana na tej stronie sprawa? W takim razie bez obaw kliknij tu, gdyż więcej odnajdziesz w treści (http://www.workservice.pl/praca/czechy/)!

Biuro akturaiuszy (LINK) jest miejscem dla ludzi z przyszłością.

Źródło: