Nieruchomości w kraju

Polski rynek nieruchomości nie uciekł przed skutkami krachu światowej gospodarki z 2007 roku. Zwiększenie przez banki wymogów kredytowych i podniesienie kosztów towarów budowlanych miało wpływ na spadek zainteresowania nieruchomościami. W ciągu kilku minionych lat uwarunkowania zmieniły się na lepsze a ilość wyszukań np. „mieszkania Warszawa” wzrosła jednak czy możemy ze spokojem myśleć o przyszłości?

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Polski rynek nieruchomości – https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm – systematycznie odradza się po załamaniu w 2007 roku i aktualnie znajduje się w zdecydowanie lepszej kondycji. Chłonność rynku systematycznie wzrasta. W okresie niepewności związanej z dostaniem pracy coraz częściej ludzie powołują do życia swoje firmy budując tym sposobem popyt na biura i powierzchnie handlowe. Po zastoju z lat 2008-2009 roku także przedsiębiorcy zagraniczni zaczęli znowu angażować swoje środki na rynku. W wielu dużych miastach biura nieruchomości Royal – (mieszkanie na sprzedaż koszalin) nie tylko obserwują wzrosty sprzedaży biur, lecz również można zauważyć wzrastające zainteresowanie wynajmem. Już w przeciągu pierwszych 9 miesięcy 2011 roku aktywność na rynku nieruchomości komercyjnych można porównać do poziomu z całego roku 2010.

Dobrze wygląda również proces wychodzenia z kryzysu na rynku mieszkań. Komplikacje jakie dotknęły banki podczas kryzysu doprowadziły do spadku zaufania do nich powodując, że inwestycje w nieruchomości stały się ciekawą opcją lokaty kapitału. Podobnie stale podnoszący się poziom życia w Polsce sprawia, że utrzymuje się nie najgorszy poziom popytu na mieszkania przede wszystkim w dużych miastach. Firmy deweloperskie także coraz trafniej są w stanie określić zmieniające się oczekiwania ludzi oraz dopasowywać do nich swoje oferty.

Jeśli chodzi o działalność deweloperów, agencji biur deweloperskich i kupujących na rynku nieruchomości Warszawa jest niezaprzeczalnym liderem jednak wielkość nowych projektów budowlanych oraz zawieranych transakcji rośnie w większości większych miast w Polsce. Jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju i na świecie nie pogorszy się w następnych latach będziemy mogli oczekiwać udanego roku 2012 dla rynku nieruchomości.

Jeśli remontujesz mieszkanie dodatkowe informacje dostępne na stronie Da Bud.