Dlaczego warto na wypoczynek wybrać się na Mazury i Warmię? Wakacje nad polskimi jeziorami

Lada dzień wakacje… I wskazane jest abyśmy już teraz zaplanowali nasze letnie wojaże. Czy marzy nam się morze, góry, jeziora? Polacy to wielcy szczęściarzeWszakże nie wszystkie państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Bez wątpienia, można zdecydować się na zwiedzanie obcych państw, jednak cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do spędzenia urlopu w kraju.

Umożliwia nam to idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. W obecnej chwili, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Stale budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość wygodnych podróży.
jeziora na Mazurach

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie jesteśmy amatorami wędrówek po nadmorskich bulwarach, górskie wycieczki wydają nam się nużące, a jednocześnie chcemy uniknąć tłumów urlopowiczów wybierzmy się na na Warmię i Mazury. Cisza, spokój i czyste wody jezior – poznaj atrakcje Warmii i Mazur.

Idealne miejsce dla fanów sportów wodnych, wielbicieli żeglowania. Wakacje na Warmii to także spacery leśnymi ścieżkami które pozwolą nam odpocząć na tle natury . To ważne miejsca historyczne, np miasto Grunwald, czy cieszące się wielkim zainteresowaniem turystów krzyżackie zamki, które możemy zobaczyć przemierzając tzw szlak krzyżacki. Niewielu Polakom Warmia i Mazury kojarzą się z morzem. A jednak to właśnie w tym regionie leżą najważniejsze miejscowości Zalewu Wiślanego – Elbląg, Frombork i Tolkmicko, konieczne zobaczenia miasta, które trwale wpiszą się w naszą pamięć.
Mazurskie jezioro

Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/
Poznając wszelakie zakątki Polski zazwyczaj próbujemy czegoś nowego, a domowe obiadki zastępujemy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Ciężko jest więc spędzić wakacje nad Bałtykiem nie jedząc świeżej, smażonej czy też wędzonej rybki, których zapach wspominamy po powrocie do domu. Sielawy, węgorze albo szczupaki bez wątpienia oczarują nasze podniebienia.
Zachęcamy więc by już w najbliższych dniach rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w domku stojącym w lesie, czy może w eleganckim hotelu spa. Chcąc sobie pomóc, możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje Mazury 2014, a ujrzymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy odpowiednią.