Jak zaoszczędzić na IT w swoim przedsiębiorstwie?

Ostatnio na czasie jest cięcie kosztów. To naturalnie ma dużo sensu, ponieważ to zapewne żadne zaskoczenie, iż taka firma, która chciałaby ciągle być na powierzchni nie może szastać gotówką. Zresztą prawda jest taka, że gdy nie widać dużej różnicy, to z pewnością przepłacanie nie jest w porządku. Chcę teraz napisać trochę odnośnie oszczędzania na usługach IT u siebie w firmie. Przykładowo prawdziwym strzałem w dziesiątkę są usługi IAAS. Należy wiedzieć, że taka usługa w znacznym stopniu ogranicza nasze koszty. A właśnie o to chodzi!

Internet

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce usługi infrastructure as a service być może nie są zbyt popularne, lecz szczególnie w tych największych miastach w naszym kraju na spokojnie trafimy na niemało firm wykonujących takie usługi. Na początek w istocie możemy być zagubieni, lecz potem IAAS nie będzie tym pojęciem, które będzie mieć przed nami jakieś tajemnice. Co do tego absolutnie wszyscy biznesmeni nie powinni miewać większych wątpliwości…

Jednakże nie tylko usługi IAAS są czymś co może zapewnić prowadzonej przez nas firmie niemałe oszczędności. Strzałem w dziesiątkę jest także wynajem infrastruktury IT. Nikt nie powiedział, że infrastruktura w każdym przypadku musi być przez nas zakupiona! Możemy wynająć infrastrukturę. I należy otwarcie przyznać, iż wynajem infrastruktury IT może zagwarantować niemałe oszczędności. Zwracaj na to należytą uwagę, bo przecież infrastruktura IT jest niemałym wydatkiem finansowym. Choć to tak naprawdę zależy od typu firmy.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

No dobrze, ale to raczej jeszcze nie wszystkie? Naturalnie są jeszcze (skaner rfid) inne interesujące możliwości.

Weźmy choćby w rachubę prowadzenie własnej strony, a może raczej strony firmowej. Przecież bardziej ekonomicznym wyjściem jest robienie aktualizacji serwisu firmowego samodzielnie. Za wszystkie aktualizacje należy sporo płacić, więc kiedy samodzielnie weźmiemy się za to, zapewne będziemy w dużo lepszej sytuacji finansowej. A więc w tym przypadku najbardziej wskazanym rozwiązaniem jest CMS – to właśnie dzięki systemowi zarządzania treścią możemy bez utrudnień robić wszelkiej maści zmiany na stronie.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego postu na podobny temat – w nim wyszukasz dodatkowe wiadomości. Więc idź do serwisu producent kabli i przewodów i ciesz się tym.

Nawet całkowity laik jest w stanie poradzić sobie z obsługiwaniem systemów zarządzania treścią. Czyli jak bardzo dobrze możemy dostrzec, tak naprawdę oszczędzanie na usługach informatycznych nie jest uciążliwe. To godne większej uwagi.