Jak można zadbać o swoje auto, najważniejsze odmiany kosmetyków wykorzystywane do pielęgnacji karoserii

Jesienne i zimowe miesiące to dla pojazdów ciężki okres. Niskie temperatury mogą źle wpływać na zużycie mechaniki pojazdu, z powodu dużej wilgoci i opadów także karoseria nie będzie miała prostu w tym okresie. Znacznie szybciej w takich warunkach postępuje korozja, szczególnie jeżeli na ulicach będą się znajdować stosowane przez drogowców środki chemiczne.

Myjnia samochodowa

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Na wiosnę i w lecie karoseria również nie ma łatwego życia, promienie słoneczne powodują matowienie powierzchni lakieru, a owady i odchody ptaków mogą w dużym stopniu uszkodzić powłokę. Z tego też powodu kierowca, który będzie chciał odpowiednio długo cieszyć odpowiednim wyglądem swojego pojazdu musi regularnie o niego dbać – więcej tutaj. Większość pielęgnacyjnych czynności nie powinna być bardzo kosztowna ani nie zabiera wiele czasu, a jeżeli się będzie pamiętało o tym, to powierzchnia lakieru przez długie lata będzie w doskonałej formie. Ogromnie ważne jest przy tym, aby stosować odpowiednie kosmetyki samochodowe, które nie będą zawierać żadnych szkodliwych dla lakieru substancji, tu należy być dość ostrożnym żeby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.

Podstawą przy pielęgnacji pojazdu są dobre szampony. Ich wybór jest bardzo duży, część z nich będzie służyć tylko do mycia, z kolei inne zawierają również wosk, który dodatkowo zabezpiecza powierzchnię lakieru przed czynnikami mechanicznymi. W sprzedaży jest też pewna ilość szamponów do specjalnych zastosowań, używa się ich w przypadkach, gdy zabrudzenia będą rzeczywiście poważne, przykładowo do mycia asfaltu.

Myjnia samochodowa

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli woli też osobno umyć pojazd, a następnie go wywoskować – do tego też służą specjalne preparaty, przykładowo płynne lub tradycyjne woski. Bardzo istotnym sprzętem, przez niejednego kierowcę nieco lekceważonym, jest delikatna gąbka do mycia, jeżeli będzie ona miała za dużą ostrość to może spowodować porysowanie powierzchni lakieru.

Zajmując się całościowo karoserią nie można też zapomnieć o kołach, preparat do czyszczenia felg z pewnością przywróci blask i właściwy wygląd nawet bardzo przyniszczonym felgom. Najważniejsze jest, aby o pielęgnacji samochodu pamiętać nie dwa razy na rok przed świętami, ale regularnie, wtedy dłużej zachowa on odpowiedni wygląd.