Do czego przydaje się śruba, obejma lub szakiel?

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Szekla jest metalową klamrą zwykle w kształcie litery U. Wykorzystywana jest wszędzie tam gdzie należy natychmiast złączyć między innymi liny. Ma ona różnorodne wykorzystania przykładowo przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, w sumie wszędzie tam gdzie chcemy coś zaczepić, przywiesić albo zawiesić. Każda nabyta przez nas szekla powinna zawierać odpowiedni atest. Bardzo często szekle – strona polecana w temacie – stosowane są na żaglówkach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów rekreacyjnych. Należy ona do tak zwanych zapasowych drobiazgów, które musi posiadać niejeden żeglarz w swej tak nazywanej skrzynce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie trochę więcej, gdyż bardzo często wpadają do jeziora i zatapiają się.

Obejma zaciskowa służy przykładowo do przymocowywania węży z grubej gumy. Także wykorzystywana jest do rur wtedy utworzona jest ze stali nierdzewnej. Wykorzystanie stali nierdzewnej w dużym stopniu obniża masę obejmy i czyni ją bardziej elastyczną. Jest ona wówczas o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Trzeba również pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu śmiało może być wykorzystywana na zewnątrz, gdyż zmienne warunki atmosferyczne nie mają na nią choćby minimalnego wpływu.

śrubka

Źródło: www.morguefile.com

Śruby nierdzewne są gwarancją znakomitej jakości a także długowieczności. Z reguły używane to śruby A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne oraz śruby (witryna w tym temacie) A4 nazywane śrubami kwasoodpornymi. Te pierwsze stosowane są między innymi do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. Te drugie są bardziej wytrwałe na korozję niż pierwsze i stosuje się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a także w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby różnią się pomiędzy sobą w głównej mierze rozmiarami, strukturą główki oraz zakończeniem. Śruby nierdzewne znakomicie nadają się na zewnątrz, gdzie panują zmienne warunki pogodowe. Nierdzewność takich śrub czy w ogóle stali pozyskuje się dzięki dodaniu do stali należytych dodatków stopowych przykładowo chromu. W związku z tym stal nierdzewna może być używana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na znaczne temperatury i posiada lśniący połysk.

Źródło: metfix.com.pl