Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

Ciężko Ci pogodzić się z sytuacją na rynku pracy? Czujesz pragnienie bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz atrakcyjny pomysł na własną firmę?
Zdecyduj się na własną działalność gospodarczą! Tym bardziej, iż osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące przyszłych pracodawców.

A może prowadzisz już własną działalność, ale pragniesz modernizować swoją firmę? Niezależnie od tego, czy zmagasz się z przejściowymi problemami z płynnością, czy też

fundusz

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

niebawem masz zamiar poczynić wydatki na rozwój prowadzonej działalności, kredyt gotówkowy umożliwi Ci skuteczne zarządzanie płynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój firm to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy są zdeterminowani by powołać do życia własną firmę lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, lecz nie posiadają odpowiednich funduszy.

Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom idee własnego biznesu.

Zobacz też inną bazę treści poruszających niniejszy temat – bez obaw – wejście za darmo (https://www.tuv.com/poland/pl/dost%C4%99p-do-rynk%C3%B3w-na-ca%C5%82ym-%C5%9Bwiecie-%E2%80%93-g-markt-kucas-saso-voc.html), więc wejdź na ten link!

Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne niewątpliwie widocznie wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej postrzegania na rynku. Zakładając, że choć część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie

firma

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com

tworzą nowe miejsca pracy dla niepracujących.

Pamiętajmy jednak, że samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami.
Mimo pewnego ryzyka i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność wiele osób decyduje się na ten krok z przekonaniem o jego powodzeniu, więc…powodzenia!