Najwyższy czas na pójście do galerii sztuki

Urlop to najlepsza pora na to, by nadgonić wszelakie zaległości kulturalne. Przypomnijmy sobie, kiedy ostatnio byliśmy chociaż w kinie, operze, teatrze lub operetce. Dawno temu, zgadza się?

pokazy akrobatyczne

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Poziom czytelnictwa w Polsce ciągle się zmniejsza. Książki oglądamy tylko w księgarniach. Zamiast kina decydujemy się na zabawne filmiki w internecie. Kotki są przecież tak śmieszne! Ale czy to nam całkowicie wystarcza? Wszelakie pokazy artystyczne są jak najbardziej wskazane. Bez względu na to, czy preferujemy kulturę niską czy wysoką. To ona poszerza nasze horyzonty. Dzięki niej będziemy bardziej interesującymi partnerami do polemiki. Lipiec to czas ogromnej ilości różnych wydarzeń kulturalnych oraz niesamowitych festiwali. Przy okazji wyczekiwanego odpoczynku możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką formę sztuki wybierzemy, na pewnoznajdziemy coś dla siebie. Amatorzy muzyki będą mogli wybrać się na jakiś koncert. Poznając nieznane dotąd miasto, pójdźmy do galerii sztuki, by podziwiać dzieła znanych artystów. Takie pokazy artystyczne, to rzeczywiście idealna rozrywka dla duszy!

Tego lata szykuje się także kilkanaście interesujących nowości filmowych. Wyjście na seans to ledwie godzina czy dwie, ale niezapomniane wrażenia pozostają na długi czas. Czasem dają nam do myślenia i pozwalają spojrzeć na kwestię z zupełnie innej perspektywy. Za ich sprawą otwieramy się na innych i stajemy się bardziej tolerancyjni. Poznajemy również siebie. Stawiamy się w roli bohatera z dużego ekranu. Na moment chcemy stać się nimi. Jesteśmy coraz bardziej empatyczni. Przebywanie z różnymi sferami kultury nie tylko rozszerza światopogląd. Pozwala także bardziej otworzyć się na pozostałe osoby. Co więcej – jest idealną okazją do realnego zapoznania nowych przyjaciół. Pokazy artystyczne to coś więcej niż tylko chwila. To mimo wszystko czas zainwestowany w swoje własne człowieczeństwo. Wówczas możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na najważniejsze pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” albo „Jaki jest mój życiowy cel?”. Przebywanie ze sztuką powoduje, że stajemy się bardziej wrażliwi na krzywdę pozostałych ludzi.

Czy zaintrygował Cię artykuł? Tak? To nadchodzimy z informacją, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowy dostęp (http://kodak.wroclaw.pl/system/oferta/zdjecia-dyplomowe) do następnych postów pod poniższym linkiem.

Z tego powodu musimy wygospodarować nieco czasu na nadgonienie wszelkich zaległości w dziedzinie kultury!