Urlop w górach

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
O wczasach rozmyślamy cały rok. Gdy długie zimowe dni nam doskwierają, wyciągamy broszury biur podróży i podziwiamy piękne obrazki. Często są to malownicze landszafty z lazurowym morzem w tle. Od lat wielką popularnością cieszą się urlopy za granicą , w słynnych ośrodkach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do słodkiego lenistwa na plaży i tylko w ten sposób widzimy idealny wypoczynek.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Może jednak warto zdecydować się na coś innego? Zmieńmy nasze przyzwyczajenia i wyruszmy na (ewa dąbrowska wczasy) w góry. Nasz kraj nie może zachwycić atrakcyjnym wybrzeżem, głównie przez nie najlepszą pogodę. Ale naszym górom niczego nie możemy ująć. Można przeżyć wyjątkowe dni pośród majestatycznych wzniesień. Góry są malownicze i atrakcyjnie nie tylko w zimie, kiedy zjeżdżamy po ośnieżonych zboczach. Też latem można ciekawie spędzić tu wakacje.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, popytajmy wśród rodziny. Z pewnością ktoś zaproponuje nam miły hotelik, gdzie dobrze odpoczniemy. Noclegi w górach to niepowtarzalna okazja, aby odkryć tradycje tutejszych mieszkańców. Ludowy wystrój schronisk pozwoli nam bardziej wczuć się w niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w górach. Mamy możliwość skosztować regionalnych dań, które są w górach chętnie serwowane. Mieszkańcy tych okolic bardzo lubią chwalić się swoją bogatą kulturą.

Gdy myślimy o górach w Polsce, mamy na uwadze zazwyczaj Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które również mają wiele do zaproponowania turystom. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną maszerować po górach, lecz nie są wytrawnymi piechurami. Sudety nie sprawią nam dużych kłopotów. Będą nas za to radować pięknymi pejzażami. Również to pasmo ma swoją stolicę, którą jest bez wątpienia Karpacz. Miejscowość, dzięki turystom, rozkwita oraz rozrasta się wyjątkowo szybko. Powstają ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, dzięki temu noclegi w Karpaczu nie stanowią najmniejszego problemu. Trzeba jedynie odpowiednio wcześniej zarezerwować pokój.