Wypróbuj banana bread przybyły ze USA

Banana bread jest popularny przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy Stanów często sięgają po niego nawet w zastępstwie zwykłego chleba. Czym się odróżnia od polskiego, tradycyjnego chleba? Po pierwsze, jest o wiele bardziej słodki, z reguły posiada także niezwykle wyrazisty smak, który uzyskuje się poprzez dodawanie wielu przypraw. Ponadto taki ciasto jest nieco wilgotne i mięciutkie. Słowem, jest niezwykle smaczny i warto go spróbować przynajmniej raz. Nie musisz jednak po to wybierać się do USA, lepiej sięgnąć po łatwy przepis i już niedługo samodzielnie zrobiony banana bread będzie gościem na Twoim stole.

Pizza z żółtym serem

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Aktualnie w sprzedaży banany dostaniesz właściwie o każdej porze roku, wiec chlebek możesz upiec tak w listopadzie i albo lipcu. Różne mogą być natomiast dodatkowe składniki. W USA ciasto występuje w wielu wariacjach. Ty możesz przyrządzić własną wersję. W jaki sposób? Zwyczajnie wybierz własne dodatki do chlebka. W miesiącach jesiennych można wybrać orzechy laskowe, w ciepłe miesiące rozmaite owoce lub też zawsze możesz wziąć rodzynki.

Zainteresował Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź angielski piaseczno teraz, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej też Ci się spodoba.

Zwłaszcza te ostatnie są dobrym wyborem na początek. Jeśli nie chcesz prowadzić kulinarnych eksperymentów za pierwszym razem, kup właśnie bakalie.

Kolejną mocną stroną banana bread(spójrz) jest to, iż może on być swobodnie zamrażany. Możesz po prostu umieścić wypiek w zamrażarce na kilka dni, jeżeli właśnie wyjeżdżasz i nie chcesz wyrzucać chleba. Za to nie dobrze jest zostawiać chleb na wierzchu, bo stosunkowo łatwo się psuje. Do wykonania ciasta trzeba Ci tylko najbardziej dostępnych składników, jak choćby jaja, mąka, a także sól sól kamienna oraz banany. Przydadzą się rzecz jasna także wspomniane dodatki, wówczas chlebek będzie smakował jeszcze lepiej. Ponadto do wykonania wypieku nie trzeba nawet używać miksera. Ciasto wystarczy zamieszać łyżeczką.