Znaleźć swoją indywidualną motywację i nauczyć się języka innego kraju

Chciałbyś zaszpanować? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niezwykłym i niecodziennym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi nieźle, nie? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać wszystkim, że faktycznie umiesz czytać w tym mało popularnym języku. Możesz zrobić wiele rzeczy, ale największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a zbiór niewykorzystanych szans.

Nauka w grupie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

Oj tak, mnogość okazji to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to widmo możliwości nakierowana na osiąganie więcej i więcej, ale jednocześnie, tkwimy w tym samym miejscu. Poruszony wcześniej język tybetański (nieznany język tybetański) to tylko przykład, identycznie możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (nauka węgierskiego), zakupujemy niezbędne książki, słowniki, lecz zamiast rozpocząć naukę, sterczymy w miejscu i czekamy chyba na jakąś wskazówkę, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.

Taki sygnał nie zostanie nadany, tak samo, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu podjęli jakąś decyzję: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle. A ty ciągle jesteś w miejscu i rozmyślasz, co wybrać, a lata uciekają. Tak dochodzimy do punktu, w którym trzeba podjąć dalsze decyzje. Załamać się? Czekać na rozwój zdarzeń? posłuchać rad bardziej doświadczonych ludzi czy może udać się do doradztwa zawodowego? Nic z tych rzeczy.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego tekstu i czytaj dalej pizza bydgoszcz o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Może zabrzmi to dziwnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najłatwiej, dobrze wiesz,w czym jesteś lepszy od innych, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najprostszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by odnaleźć wewnętrzną siłę.

Może któryś komentarz z witryny (http://www.transcom-system.com.pl/pl/produkty/oprogramowanie) Cię zainspirował? Masz ochotę na to odpowiedzieć? Nakłaniamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

To także najuczciwszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która w Tobie tkwi, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z powodu różnych okoliczności, złych wyborów, życiowych wypadków, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!