Wakeboard- nowa moda wśród sportów wodnych

Wakeboard jest połączeniem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wspomnianych dyscyplin powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a z pewnością nie będzie niezadowolony.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Tak jak narty wodne, identycznie i wakeboard polega na płynięciu po powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W takiej sytuacji tymczasem deska jest jedna, całkowicie jak przy snowboardingu. Zależnie od doświadczenia pływaka (wakeboarder’a) sport ten może być bardzo widowiskowy. Do ciągnięcia wakeboardera zastosować można łódź motorową lub wyciąg. W naszym kraju istnieje już wiele doskonale prosperujących ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można uprawiać zarówno na wodach jeziora, jak i na morzu.

Świeżo upieczony wakeboarder powinien mimo wszystko zdecydowanie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przyszykowanego planowo pod takie dyscypliny sportowe. Woda na jeziorze jest bardziej do przewidzenia, a fale mniejsze. Dopiero wówczas, gdy nabierzemy już pewnych zdolności można spróbować się z morską falą.

Morze, Jantar

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

By zapoczątkować swoją konfrontację z wakeboardingiem trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, czyli po pierwsze frapuje nas deska i buty do wakeboardu. Nie świadczy to, że jesteśmy zmuszeniu na wstępie zakupić wszystko na własność. Na początek wystarczy wypożyczyć, a następnie, jeśli już przekonamy się, że jest to sport dla nas można zastanowić się nad zakupem własnego. Na ogół nadmienione już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Ceny kompletów do wakeboardingu są różnorodne. W zależności od tego, czy zdecydujemy się kupić sprzęt nowy, czy używany stracimy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeśli wcześniej nie zdarzyło nam się mieć na sobie narty wodne albo zmierzyć swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się zbyt bezpiecznie na samodzielną naukę, można wziąć udział w kursie wakeboardingu. Szkolenie da nam szansę w bezpieczny sposób, pod okiem instruktora zapoznać się z fundamentalnymi zasadami tej dyscypliny oraz nauczyć podstawowych trików.

Jeżeli zafrapowała Cię prezentowana kwestia, bez wahania sprawdź ten link – to omówienie (http://www.dominikkania.pl/oferta/) z pewnością także okaże się warte Twojego zainteresowania.