Najwspanialej odpoczywać na Podlasiu

Każda pora jest dobra, aby wybrać się na Podlasie. Region ten uwodzi przebogatą przyrodą, historią architektury i kultury. Najbardziej uroczą porą na wypoczynek na Podlasiu jest jednak okres letni, kiedy bogactwo i powab rzek i jezior rzuca się w oczy najbardziej. Wszystkiego co ma do zaoferowania ten teren nie da się zobaczyć w jeden weekend.

Trzeba by chociaż tygodnia dla zapoznania się choć z cząstką atrakcji, jakie oferuje Podlasie.Są do dyspozycji tu różne formy turystyki pozwalające dokonać odpowiedniego wyboru. Zaś pensjonaty w woj. podlaskim (przykładowo bajdarka) oferują sporą i urozmaiconą ofertę noclegową, więc miejsc do wypoczynku nie powinno braknąć nawet dla tych, którzy nie zabukują sobie ich wcześniej.

w lesie

Autor: Jess Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Region rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych dla pasjonatów jazdy na rowerze. Do końca 2015 roku ma powstać w województwie podlaskim kolejnych 600 km dróg dla rowerów. Najbardziej atrakcyjne szlaki wiodą przez urocze parki Podlasia. Mieszczą się tu aż cztery Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, kliknij szybko tutaj, gdyż ta propozycja na pewno także jest godna polecenia.

Dla turystów, którzy planują się przemieszczać wzdłuż wytyczonej trasy i zmieniać bazę podczas pokonywania kolejnych kilometrów, bardzo istotną rzeczą będą noclegi na Podlasiu (wyjątkowo rekomendujemy: bajdarka – noclegi województwo podlaskie). Szlak wycieczki warto tak opracować, aby miejsce do spania znalazło się w jak najbardziej malowniczym miejscu.

Bory Tucholskie

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Niezmiernie popularne na Podlasiu są trasy spływów kajakowych malowniczymi meandrami Bugu, Biebrzy czy Narwi. Na wyprawy wzdłuż nurtów rzek wybierają się amatorzy sportów wodny, dla których samo wiosłowanie jest świetną zabawą. Również i mniej wysportowani koneserzy uroków przyrody używają tej formy turystyki z ogromną przyjemnością.

Zainteresował Cię ten post? Zatem zaloguj się na naszą nową stronę – tam można zobaczyć tutaj (uannynowytarg.pl/Nowy_Targ__atrakcje_turystyczne_ktore_warto_zobaczyc,17,7) zajmujące fakty, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Cisza i spokój, która znamionuje zwłaszcza obszary parków narodowych, sprzyja możliwościom obserwowania i napawania się pięknem środowiska naturalnego. Miejscami są to tereny zupełnie pozbawione interwencji człowieka, więc jest czym się zachwycać. Strefa parków narodowych i krajobrazowych w województwie podlaskim daje ogromne możliwości turystyczne.