Wakacje w naszym kraju – w jakie rejony warto się wybrać

Polska jest krajem bardzo zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej atrakcyjności świadczy na przykład zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także wiele świetnych miejsc na wypoczynek ze względu na dostęp do jezior lub rzek o czystej wodze. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają wiele rozmaitych możliwości wykorzystywania wolnych chwil oraz wyjazdów wakacyjnych. Mimo to aktualnie coraz częściej Polacy wyjeżdżają na wakacje za granicę, często nie znając w pełni piękna własnego kraju.

Wynika to także z popularnego trendu do wyjeżdżania za granicę w poszukiwaniu zarobku. Często także Polacy podróżują do krajów, gdzie panuje cieplejszy klimat, by tam na przykład spędzić święta Bożego Narodzenia. Tymczasem zimą w Polsce również może być bardzo urokliwie, zarówno nad morzem, w takich miastach jak Gdynia , czy w górach, gdzie można uprawiać sporty zimowe.

Polskie góry

góry

Źródło: www.morguefile.com

Polska słynie na przykład z dużego wyboru jeśli chodzi o okolice górskie. Ogromnie korzystny jest fakt, że na terenie kraju znajdują się góry o różnorodnej wysokości i urozmaiconych warunkach terenu. Dużą popularnością cieszy się najbardziej okazałe pasmo górskie czyli Tatry. Zlokalizowane pod ich podnóżem Zakopane każdego roku przyciąga miliony ludzi. Poza tym w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę w Bieszczady. Góry te w powszechnej opinii są najlepsze dla osób, które szukają samotności i spokoju, ponieważ nadal bieszczadzkie szlaki są nierzadko całkowicie bezludne. Także dzika przyroda tych okolic w większości pozostaje nienaruszona.

Uzdrowiska

gdynia

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce można znaleźć również zróżnicowaną ofertę snatoryjną.

Zaintrygowały Cię myśli zawarte w naszym poście? Czujesz jednakże niedosyt? W takim razie zapraszamy do kolejnej strony – naciśnij tu Perły czekoladowe i wejdź tam.

Wypływa to z występowania różnorodnych dóbr, które mogą być wykorzystywane do poprawy zdrowia, jak również jako kosmetyki. Są to między innymi źródła wód termalnych i mineralnych. W miejscowościach takich jak Krynica Zdrój można odbywać wyjazdy sanatoryjne. W ofertach takich miejsc jest dużo pozytywnych dla organizmu zabiegów, takich jak na przykład kąpiele w wodach termalnych, różnego rodzaju masaże i okłady, a także inhalacje. Co roku bardzo wiele osób udaje się na tego rodzaju zdrowotne urlopy z bardzo pozytywnym skutkiem dla organizmu.