Audyt infrastruktury informatycznej w spółce

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia każd, kto posiada działalność gospodarczą kojarzy, czym jest audyt ksiąg. Mniej rozpowszechnionym typem kontroli są audyty IT. W dzisiejszych czasach generalnie każda działalność utrzymuje kompleksową infrastrukturę IT złożoną z komputerów roboczych, serwerowni i sieci łącz kablowych i bezprzewodowych. Opiekę nad tym wszystkim najczęściej oddaje się w ręce administratorów. Nadzorowanie sieci informatycznej to ciężkie wyzwanie, dlatego trzeba od czasu do czasu opłacić fachowców z zewnątrz, którzy sprawdzą, czy system funkcjonuje tak jak należy. Na tym właśnie się zasadzają audyty IT. Robienie częstych i skrupulatnych audytów systemów informatycznych jest kluczowe w sytuacji, gdy firma dysponuje cennymi danymi, które należy chronić. Przykładem takiej firmy jest prywatna służba zdrowia.

Masz chęć zobaczyć inne podobne praktyczne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj pozycjonowanie stron, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Audytorzy robią audyt, sprawdzając, czy sprzęt komputerowy spełnia powszechne standardy, definiowane przez normy (np. COBIT).

Dobrym rozwiązaniem, które spowoduje, że system informatyczny firmy będzie efektywny i szczelny, jest specjalistyczny outsourcing IT. Oznacza to oddanie obsługi serwerów i sieci teleinformatycznej w ręce ludzi z niezależnej firmy, która świadczy usługi dla biznesu. Zatrudnienie zespołu z zewnątrz to oszczędność pracy – nie trzeba spędzać godzin na rekrutacji osób z anonsów.

Ciekawią Cię tego typu wątki? Masz ochotę na to, aby czytać ich więcej? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://www.pitprojekt.pl/) wiadomości. Całość wyszukasz w poniższym linku.

No i oczywiście dostajesz pewność, że nad infrastrukturą czuwają kompetentni ludzie.

Kolejnym dobrym sposobem na ulepszenie efektywności firmowych komputerów jest konsulting IT, opierający się na zatrudnieniu zespołu kompetentnych informatyków, którzy powiedzą, jakie modyfikacje należy wprowadzić, by usprawnić infrastrukturę komputerową. Zmianą, która jest często rekomendowana firmom, jest tak zwana wirtualizacja serwerów, czyli włączenie na jednej stacji roboczej kilku osobnych serwerów. W ten sposób można przyciąć budżet przedsiębiorstwa, nie stawiając innych, kosztownych w funkcjonowaniu maszyn.