Platformy zakupowe dla przedsiębiorstw

Ostatnie lata to nie jest dobry czas dla biznesu. kryzys nie dotknął mocno Polski, jednakże generalna kiepska koniunktura europejska wpływa na sytuację gospodarczą mimo to. Wiele firm, by utrzymać się na rynku, musiało ciąć koszty i modernizować swoją działalność. Właściciele biznesów stanęli przed problemem znalezienia wielu źródeł dostaw i opanowania twardej negocjacji cen. Z pomocą przyszedł nowy pomysł internetowy – platforma zakupowa.

Kobieta z tabletem

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zanim powstały grupy zakupowe, najpopularniejszym miejscem do robienia obszernych zakupów dla firm, były aukcje (zobacz platforma przetargowa Logintrade) elektroniczne. Logintrade platforma zakupowa okazuje się ich bezpośrednim następcą. To po prostu portal, na którym dobrze oceniani dostawcy wystawiają oferty dla firm. Platforma zakupowa to taki sklep internetowy, z tą różnicą, że obraca dużo większymi ilościami dóbr.

Zaabsorbował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zainteresuje Cię także ten ważny link (https://franklincovey.pl/szkolenia/lider-na-kryzys-wyjdz-z-kazdego-kryzysu-z-rozwinietymi-skrzydlami/) – on nawiązuje do opisywanej problematyki.

Przejrzyste katalogi pozwalają na szybkie znalezienie interesujących nas produktów, zamieszczane oceny dostawców zapewnią gwarancję bezpieczeństwa transakcji, a specjalny mechanizm zakupów i przelewów oszczędzi czas. Zyskują obie strony. Dostawca ma korzyść, gdyż nie jest zmuszony ogłaszać się już w wielu miejscach i otrzymuje dobry dostęp do kontrahenta. W ten sposób może zredukować ceny, likwidując środki na reklamę. Odbiorca z kolei zyskuje na mniejszej cenie, unika negocjacji, gdyż platforma zakupowa narzuca solidne reguły transakcji. Klient i dostawca są na bieżąco z informacjami o aktualnych zamówieniach i towarach, bo grupy zakupowe zawierają elektroniczne systemy wysyłania powiadomień

Przenieś swoje przedsiębiorstwo w XXI wiek i już dzisiaj wykorzystaj moc platform zakupowych!