Wdzięki województwa podlaskiego

Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem naszego kraju. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Znajdują się tu 4 parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody oraz liczne tereny chronionego krajobrazu. Jego miastem stołecznym jest Białystok. Innymi istotnymi ośrodkami miejskimi są Łomża a też Suwałki. Znajduje się tu wiele osobliwych zakątków do zwiedzenia.

Wypoczynek na Podlasiu oczaruje bez wątpienia nie jedną osobę. Niżej kilka atrakcyjnych ofert na odpoczynek.

Pierwszym wartym polecenia obszarem jest zalew Czarna Białostocka. Znajduje się on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest w tym miejscu nieprzeciętnie ustronnie, zacisznie a też uroczo. Zejścia do wody są niestrome a podłoże jest czyściutkie i piaszczyste. W sezonie letnim plaże strzeżone są przez ratowników. Wtedy również jest szansa pożyczenia sprzętu wodnego. Innym uroczym miejscem jest Jezioro Studzieniczne.

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Leży ono niedaleko Augustowa. Dookoła rozlewiska zlokalizowane są domki rekreacyjne a także pola namiotowe. Miejsce to jest warte zaproponowania osobom, które szukają ciszy i spokoju. Niedaleko jeziora jest miejscowość, Studzieniczna, w której zobaczyć można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Ze swoimi dzieciakami możemy udać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który mieści się w Jurowcach. Wystawiono tuta 27 eksponatów a także kilkanaście plansz informacyjnych. Na planszach tych są umieszczone informacje o konkretnym dinozaurze. Do niektórych dinozaurów można zbliżyć się i dotknąć je. Inną interesującą wycieczką jest rejs – zapraszam tutaj… – statkiem żeglugi augustowskiej.

Rejs taki może potrwać od 45 min. do 2, 5h – wszystko jest uzależnione od nas samych. Oczywiście polecany jest ten najdłuższy. Niemniej jednak, jeśli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej zdecydować się na ten krótszy. atrakcje podlasia ma do zaproponowania też lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najdzikszych regionów Polski, ponieważ jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można rzec czyste, uniesienie się tutaj w powietrze jest naprawdę kapitalnym przeżyciem. Więcej na serwisie .