Położenie kurortów wczasowych w Mikołajkach

Lato w pełni i mnóstwo osób nie ma w dalszym ciągu uściślonych planów wakacyjnych. Nie trzeba jechać do dalekich państw, żeby napawać się piękną, dziewiczą naturą.

Jednym z nadzwyczaj lubianych regionów Polski są Mazury. Do dyspozycji masowo nadciągających gości są hotele, prywatne kwatery, czy domki. Mikołajki określane są mianem jednego z najpopularniejszych mazurskich kurortów. Propozycja noclegowa Mikołajek jest niezwykle zróżnicowana, a nowoczesność świetnie harmonizuje z pięknem przyrody- domki mikołajki.
Mikołajki ściągają do siebie przede wszystkim pasjonatów żeglarstwa i sportów wodnych. W sezonie letnim odbywa się tu szereg imprez związanych z tym sportem, lecz nie tylko. Na scenie w centrum miasta i w osadzie żeglarskiej w każdy weekend odbywają się koncerty i zabawy. Sztandarowymi przedsięwzięciami letnimi Mikołajek są obchody dni miasta i przegląd szantowy. Jednak z wyjątkiem wody i zabawy, w Mikołajkach czynne są też odrębne atrakcje. W promieniu jedynie paru kilometrów od Mikołajek znajduje się szereg lokalizacji unikatowych pod względem flory i fauny. Mikołajki aspirują aktualnie do miana żeglarskiej stolicy Polski.
domki mikołajki

Autor: Harco Rutgers
Źródło: http://www.flickr.com
kwatery

Autor: E. i M. Barteczko i 5Events
Źródło: abcslubu.pl
sprawdź przykłady

Autor: ninare
Źródło: http://www.flickr.com
Położenie ośrodków wypoczynkowych umożliwia doskonały odpoczynek regenerujący siły witalne i duchowe. domki jezioro Głębokie – szczegóły tu… – Mikołajki to bliskie otoczenie przyrody, które zapewnia nasycanie się czarem natury. Wypoczynek na Mazurach zezwala także na aktywność fizyczną. Polecamy też

Jeziora i lasy które znajdują się w okolicy hoteli to prawdziwe bogactwo i niebo dla pasjonatów wędkarstwa, sportów wodnych, oraz grzybobrania. Znakomita infrastruktura, oraz liczne atrakcje ciągną wielu podróżników zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zobacz również