Dobry audyt podstawą rozwoju firmy

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to trudny kawałek chleba. Zdaje sobie z tego sprawy każdy manager. Trzeba kontrolować każdy szczegół pracy firmy, począwszy od sprzedaży, po rachunkowość. A na domiar złego do Polski zbliża się dekoniunktura, zatem przedsiębiorstwa, które planują utrzymać się na rynku, muszą zracjonalizować swoje finanse.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wyjściem z tej sytuacji jest opłacenie kompetentnych finansistów, którzy postarają się o przejrzyste i przystosowane do kryzysu budżety. Czasem jednak zdarza się, że to nie wszystko, co potrzebne. Trzeba opłacić najlepszych fachowców od zarządzania przedsiębiorstwami. Osobą, która potrafi wydobyć przedsiębiorstwo z wielkich problemów i gładko wprowadzić w dekoniunkturę, jest audytor wewnętrzny lub zewnętrzny.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Porządny audytor zrobi analizę całości sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, starając się wyszukać kilka ważnych rzeczy. Primo, szuka wszelakiego rodzaju przeoczeń i uchybień ze strony wewnętrznych pracowników. To znany fakt, że osoba z zewnątrz skuteczniej dopatrzy się omyłek, które mogą być przez pracowników pominięte. Bądź, co gorsza, umyślnie popełnione. Nie czarujmy się, przekręty wewnątrz firm się zdarzają.

Kolejną rzeczą, którą próbuje zlokalizować audytor, to możliwości zracjonalizowania finansów przedsiębiorstwa. Ujmując sprawę prościej, chodzi o każdego rodzaju oszczędności i metody lepszego wydawania pieniędzy firmowych. To kluczowa sprawa, zwłaszcza w kontekście kroczącego do nas kryzysu światowego. Dobre rachunki firmy mają być przejrzyste i pozbawione zbędnych wydatków.

Ale nie jedynie audytor może pomóc firmie. Bardzo praktyczną pomoc może przynieść firma konsultingowa. Taka agencja (zobacz: studio graficzne wrocław) dysponuje wyszkoloną kadrą, osobami, które znają gospodarkę jak własną kieszeń i pragną doradzić różne decyzje. Można opłacić mentora, który będzie pomagał w trudnych chwilach i dzięki swojej wiedzy pozwoli przedsiębiorstwu przejść przez dekoniunkturę.

Takie agencje robią także szkolenia dla twoich pracowników. To świetna możliwość, by szlifowali swoje zdolności oraz, jeżeli szkolenie jest prowadzone na wyjeździe, by zacieśnili więzi.

Źródło: Iso.org.pl