Znakomite miejsce na rodzinne wczasy – Krynica Morska

Krynica Morska to popularna miejscowość turystyczna znajdująca się na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska urzeka przede wszystkim swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemal białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca doskonały cel na rodzinne wczasy 2014.

ustronie morskie pokoje

Autor: Petrusia1
Źródło: http://www.flickr.com
Do wypoczynku w Krynicy Morskiej zachęcają przede wszystkim jej walory naturalne – czyste, nafaszerowane jodem powietrze, rozległe i piaszczyste plaże, bajeczne wydmy oraz sosnowo – bukowe lasy. W Krynicy Morskiej świetnie będą czuć się osoby, które uwielbiają relaksować się w kameralnych i spokojnych miejscach.

O intymności tutejszym plaż świadczy fakt, iż odseparowano tu też plażę dla naturystów. Kiedy nad Mierzeją Wiślaną wieją wiatry sztormowe, można liczyć na odnalezienie tu cennego skarbu, jakim jest bursztyn. W Krynicy Zdroju występują wody mineralne chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowe, bromkowe, jodkowe, borowe i hipotermalne, przejawiające właściwości uzdrawiające i terapeutyczne. Potencjał w postaci źródeł wód mineralnych stanowi dla Krynicy Zdroju główny argument w staraniach o statut uzdrowiska.

Krynica Zdrój urzeka przede wszystkim starą zabudową kurortową z zabytkowymi rezydencjami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, gdy Krynica Morska cieszyła się znakomitą popularnością pośród turystów. Interesującym miejscem jest też park przy ulicy Świerczewskiego, który świadczy o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest niemniej jednak położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga 26,5 m. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w 1895 r.. Po zniszczeniach, jakich zaznała pod koniec drugiej wojny światowej, odbudowano ją ponownie w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym pierwszym roku. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się wspaniała panorama na wszystkie pobliskie atrakcje, między innymi Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy ładnej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie frapujący, to bez wahania kliknij tu i sprawdź tamto źródło (https://www.apollotour.pl/) – tam też odnajdziesz wiele godnych uwagi informacji.

Podczas pobytu w Krynicy Morskiej trzeba także zerknąć do tutejszego prywatnego muzeum, zadedykowanemu historii miasta. Można obejrzeć tutaj stare zdjęcia pokazujące najlepsze czasy miasteczka.

W Krynicy Morskiej działa port rybacko – jachtowy, składający się z dwóch samodzielnych przystani. Spore znaczenie portu wynika z faktu, iż stanowi on bazę dla floty pasażerskiej oraz białej floty. Z krynickiego portu można udać się w rejs statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka bądź Kaliningradu. Przy porcie jachtowym działa istniejący od tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego pierwszego roku Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping. Nad zalewem jest także molo spacerowe.

Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (49,5 m n.p.m.) roztacza się cudowna panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest także Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Znajdują się tutaj także stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, m.in. konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie mieszkają daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz mnóstwo gatunków ptaków.

Warto zaznaczyć, iż około piętnaście kilometrów od Krynicy Zdroju występuje granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, jednakże jej okolica po stronie polskiej jest niesłychanie urocza. Należy wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na Zalew Wiślany oraz w oddali – katedrę we Fromborku. Dla fanów Bałtyku interesującą propozycją będą wakacje w Ustroniu Morskim

***
Pełną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:
– noclegi Krynica Morska
– hotele Krynica Morska (kliknij i czytaj)
– agroturystyka Krynica