Jak szybko założyć własną firmę.

Dużo młodych ludzi staje przed ważną decyzją – czy powinni założyć własną firmę czy może podjąć pracę na etat. Obydwie możliwości mają wiele plusów jak i minusów. Swoja firma to nienormowany czas pracy, brak przełożonych i spore zyski w przypadku optymalnego prowadzenia firmy. Praca na etat to stały, pewny zarobek, opłacone składki oraz 8 godzin dziennie w pracy.

przykładowe wnętrze firmy

Autor: La Citta Vita
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór jednej z opcji zależy od wielu czynników i rzadko jest prosty. Wspólnota europejska wykłada duże pieniądze na zakładanie i rozwój nowych firm, co daje możliwość otwarcia firmy bez własnych środków na start. Premier twierdzi, że zakładanie firmy nigdy nie było tak proste i stara się nam wmówić że firmę w Polsce można dziś założyć w jednym okienku. Jakie są realia – każdy kto zakładał własną firmę przekonał się sam. Mają się nijak do tego, do czego starają się nas przekonać politycy.

Wielu z nas nie wie jak założyć firmę. Na szczęście w sieci znajdziemy dużo ciekawych informacji na ten temat. W serwisach tematycznych znajdziemy dużo porad, tekstów ustaw i innych wiadomości, które pomogą nam odnaleźć się w gąszczu ustaw. Wiadomości redagowane są przez profesjonalny zespół prawników, mamy więc pewność, że jakość informacji jest na najwyższym poziomie. Jeśli na przykład planujesz założenie spółki, to musisz koniecznie wejść na stronę X i zagłębić się w lekturze aktów prawnych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Napiszę kilka słów o założeniu sklepu.

Ciekawi Cię, co to są moje źródła (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/poznan/)? Jeśli tak, to powinieneś wejść w wskazany link i pod nim przeczytasz dużo ciekawych treści w tym temacie.

Konieczny jest lokal, odpowiednie pozwolenia, jak na przykład koncesja w przypadku, gdy chce się sprzedawać alkohol. Trzeba postarać się o dogodną umowę z hurtowniami i dostawcami. Przecież musisz skądś brać towar. Ważny jest sprzęt – odpowiednie meble, urządzenia fiskalne (więcej tu: link z przykładami), lodówki, itd. Zadbajmy również o promocję naszego małego przedsiębiorstwa. Możliwości jest sporo. Przykładowe to: strona www, konto na portalu społecznościowym, ulotki, czy gazetki. Istotne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Doskonałym rozwiązaniem są kamery przemysłowe (Kamery przemysłowe Samsung na Ceneo). Różne sytuacje bowiem zdarzają się w życiu. Nie uchroni nas to wprawdzie przed kradzieżą, ale pozwoli na ewentualne rozpoznanie winnych.