Przygotowujemy się do wakacyjnego wypoczynku

Już za niedługo upragniony wypoczynek. Na lato wyczekiwaliśmy tak długo. Tego roku zima bardzo dała się nam we znaki. Czas teraz skąpać się w pełnym słońcu i wypocząć od powszednich obowiązków. A z racji tego, że urlop już tuż tuż, trzeba dobrze się do tego przygotować. Właściwa organizacja sprawi, iż wakacje dostarczą nam tylko przyjemnych wrażeń.

buty, sklep górski, turystyka

Źródło: http://www.skalnik.pl/
Na klika tygodni przed zaplanowanym urlopem można odrobinę popracować nad figurą. Pragniemy przecież pięknie wyglądać w szortach. Dlatego zbilansujmy nasz jadłospis, dołóżmy do niego świeże owoce i jarzyny. Wypijajmy każdego dnia jak najwięcej wody. Zredukujmy spożywanie kawy, alkoholi oraz słodyczy. Postarajmy się jadać o stałych porach. Nauczmy się też przygotowywać posiłki w domu, wówczas będziemy mieć całkowitą gwarancję, że są nie tylko smaczne, ale także pełne składników odżywczych. Jeżeli wcielimy w życie te zasady, z pewnością będziemy zadziwieni efektem.

Aby taka dieta zadziała, powinniśmy ją wspomóc uprawianiem sportu. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na częste ćwiczenia w siłowni, postarajmy się chociaż raz w tygodniu pojeździć na rowerze. Wybierajmy schody zamiast windy i idźmy do pracy piechotą, jeśli jest to możliwe. Dzięki temu nasza forma będzie przygotowana na wakacyjne wycieczki, a my odzyskamy świetne samopoczucie, gdyż nic tak nie poprawia humoru, jak duża dawka aktywności fizycznej.

Teraz należy przejrzeć naszą garderobę oraz niezbędny nam na urlopie osprzęt. Nawiedźmy zatem najbliższy sklep turystyczny i zaopatrzmy się w niezbędne rzeczy. Jeżeli planujemy wyczynowo spędzić nasz odpoczynek, zaopatrzmy się w specjalne buty trekkingowe. Jeżeli jedziemy na kemping, mogą nam być potrzebne odpowiednie śpiwory (najnowszy wpis), które zapewnią nam ciepełko nocą. Kupując markowy sprzęt (np taki), lepiej poprosić o radę konsultanta w sklepie. Takie produkty są zazwyczaj wyjątkowo drogie, dlatego zanim dokonamy wyboru, zastanówmy się, czy rzeczywiście taki model będzie dla nas najlepszy.

A gdy wszystko już zrobimy, można zacząć się pakować. Tak przygotowani z pewnością zdobędziemy każdy szczyt i żadna przeszkoda nie będzie dla nas wyzwaniem.