Cel na wakacje nad polskim morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to mały kurort nadmorski. W przeszłości turyści zjeżdżający do Pobierowa, mogli korzystać głównie z niewielkich drewnianych domków letniskowych. We współczesnych czasach czekają na nich większe i znaczniej komfortowe obiekty, przygotowane już na wakacje 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo nadal zachowuje przytulny szyk i z pewnością należy go zarekomendować osobom, które cenią sobie aktywny odpoczynek w cichej atmosferze.

URL=

Główną ulicą Pobierowa jest ulica Grunwaldzka o długości 4 km, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka. Koncentruje się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – wiele tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest także pełna domków letniskowych, kramów z uroczymi pamiątkami.

Najistotniejszą atrakcją Pobierowa jest rozległa i piaszczysta plaża oraz czyste kąpielisko. Oprócz kąpieli słonecznych i morskich, można uprawiać tu szereg sportów wodnych, między innymi windsurfing. Miłośników aktywnego wypoczynku przyciąga też plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie przygotowywane są różnego rodzaju zabawy, zawody, a także aerobik.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem Poznań hotel – Hotele Park znajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Warto również dodać, iż Pobierowo otoczone jest przez lasy sosnowe, rosnące na piaszczystych wydmach. Olejki eteryczne wydzielane przez drzewa wraz z unoszącym się w powietrzu jodem tworzą mikroklimat, który jest pozytywny dla zdrowia i samopoczucia wypoczywających tu turystów. Plaża oraz sosnowe zagajniki na wydmach, to rewelacyjne miejsca na spacery nie tylko w wakacje, ale także poza sezonem.

Ciekawy tekst, prawda? Jeśli zatem masz chęć przeczytać podobny materiał, sprawdź (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/) co dla Ciebie przygotowaliśmy, to też będzie w Twoim.

Do ciekawostki przyrodniczej tutejszych lasów należy wiciokrzew pomorski, czyli polska liana.

W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w okresie letnim odbywa się mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Organizowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę. Zobacz więcej: .

Miłośnicy jazdy rowerem bez wątpienia będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono także dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego „Szlak Nadmorski Błękitny” wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które zapewne należy zobaczyć, przykładowo latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.

***
Kompletną propozycję na wypoczynek 2014 w Pobierowie można znaleźć w serwisie bądź klikając na niżej zamieszczone linki:
– kwatery Pobierowo
– noclegi Pobierowo
– hotele Pobierowo