Dużo wcześniejsze rezerwowanie pokoju to świetny pomysł!

Władysławowo - plaża

Autor: By dijey bobo
Źródło: http://www.flickr.com

Sezon wakacyjny zbliża się do nas sporymi krokami. Mimo tego, że mamy jeszcze środek stycznia, w ośrodkach wypoczynkowych i położonych nad morzem hotelikach rozpoczynają się już walki o rezerwację na wakacje. Ci z nas, jacy są bardziej ostrożni wykupili sobie rezerwację jeszcze przed sylwestrem korzystając z licznych ofert np. . W tym momencie ceny wyjazdów są najniższe.

Rezerwowanie noclegów i wycieczek z takim sporym wyprzedzeniem przyszło do Polski kilka lat temu z zachodu. Bardzo popularne w tamtych czasach last minute, czyli wakacje na ostatnia chwile, po obniżonych nawet o połowę cenach było w tamtym okresie najlepiej sprzedawanym typem wyjazdów. Jednakże last minute nie jest dla każdego, ostatecznie nie każdy może pozwolić sobie na wybranie urlopu w dowolnym momencie. Dlatego też z wycieczek last minute korzystali przede wszystkim młodzi ludzie, jacy nie byli uwiązani obowiązkami oczekującymi na nich w domu lub w pracy. Z tego powodu też biura turystyczne wprowadziły do swojej oferty możliwość rezerwacji noclegów i wyjazdów z dużym wyprzedzeniem, co nazwano first minute. Jak można się spodziewać, oferta ta idealnie trafiła w potrzeby ludzi w wieku powyżej 35 lat, o ugruntowanej pozycji zawodowej, jacy planują swoje urlopy z minimalnie ośmiomiesięcznym wyprzedzeniem.

Chciałbym przytoczyć w tym miejscu krótki przykład wycieczki first minute. Jeśli już teraz zarezerwuje się noclegi w Jastarni, typowe biuro podróży zrobi promocję o około dwadzieścia pięć procent. Dodatkowo, dostaniemy również zniżkę na atrakcje dodatkowe w hotelu, takie jak na przykład pełny barek albo darmowy wstęp do sauny.

Tego typu oferta obowiązuje nas jednak przez bardzo krótki czas.wycieczki – dodatkowe info -Praktycznie wszystkie biura podróży chcą wchodzić w tego typu rezerwacje, bo zawsze lepiej mieć środki na koncie wcześniej i wyprzedane noclegi Ustka na przykład bardzo dobrze radzi sobie z takimi rezerwacjami. Szeroko zakrojona reklama spowodowała, że ludzie wręcz walczą o jak najszybsze rezerwacje noclegów – dzięki temu są pewni, że dostaną miejsce w swoim ulubionym pensjonacie. Ja z tego miejsca jestem w stanie bez najmniejszych oporów polecić właśnie wycieczki first minute – jeśli jesteś pewny terminu swojego urlopu, zawsze możesz zaoszczędzić kilka złotych.

Źródło: Eholiday.pl