Darłówko – doskonały pomysł na wypoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy upraszcza most zwodzony zbudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w naszym kraju.

wczasy nad morzem 2015
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i równocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, zlokalizowano darłowski port morski, pełniący jednocześnie funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego fantastycznie widać cały pas portu. Cumują tutaj zachwycające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dotrzeć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Sporo tu też jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości 22 m.. Obiekt zbudowany został w XIX, aczkolwiek od momentu jego powstania zrobiono tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tamtej pory wygląd latarni nie zmienił się.

Ogromną atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo oddzielona od Bałtyku kamieniami. Znajdują się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania rozmaitego typu sportów.

Pamiętaj – stale bądź na bieżąco. Z tego powodu namawiamy Cię do przeczytania nowego tekstu, który jest pod tym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest dobry mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i w miarę niedrogie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla entuzjastów historycznych pojazdów wojskowych. Każdego roku organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co sprawia, że impreza jest największą tego rodzaju w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtedy: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się też pozostałości po wyjątkowo interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Należy też wspomnieć, iż w trakcie stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Kompletną ofertę na wypoczynek 2015 w Darłówku można odnaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:
– Darłówko noclegi
– pokoje Darłówko
– Darłówko kwatery
– tanie domki nad morzem