Waga wędkarska – czy dobrze jest zainwestować w ów artykuł?

Jakikolwiek wędkarz, wybierając się na wędkowanie, marzy o wielgachnej rybie, jaką da się się pochwalić familii, a głównie kolegom. Legendy o ponadprzeciętnych okazach są przekazywane z straszliwą satysfakcją. Zwykle rozmiar złowionej ryby pokazuje się rękoma. Co jednakże wtedy, gdy pragniemy znać, jaką masę miała nasza ryba?

waga wędkarska

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie niesłychanie popularne są wagi mechaniczne. Nie trzeba do nich bateryjki, więc z tej przyczyny nie trzeba się niepokoić o ich naładowanie. Są prostolinijne w obsłudze, a do tego sporo z nich posiada rozkręcaną miarkę o długości jednego metra. Pozwala nam to na błyskawiczne zmierzenie złowionej ryby. W sprzedaży są tego rodzaju wagi, które pokazują nam ciężar zdobyczy do dwudziestu względnie czterdziestu kilogramów. Warto zastanowić się na jakiego rodzaju wypady będziemy jeździć, żeby nie okazało się, iż miara nie ogarnie obfitości ryby. Waga wędkarska nie jest spora, zajmuje mało miejsca, można ją nosić w większej kieszeni koszuli – link. Tego typu wagi mają także użytek w domu lub ogródku, więc są wielozadaniowe. Gdy chodzi o drugi gatunek, jakimi są przyrządy elektroniczne do mierzenia masy, oferują też metrowe miarki. Pewne posiadają profilowane zaczepy dostrojone do dłoni, aby swobodniej można było zważyć złowione ryby. Przy zakupie należałoby zwrócić uwagę, czy wyświetlacz jest podświetlany.

Jeżeli szukasz zbliżonych informacji na prezentowany temat, to także rzuć okiem na używane apple pokrewne portale, które podnoszą tę tematykę.

Pozwoli to na użytkowanie wagi podczas nocnych połowów i przy słabej widoczności, bez wymagania użycia latarki. Światło zwykle gaśnie automatycznie po 10 sekundach, co zaoszczędza baterię. Ich skala to przeważnie do dwudziestu pięciu kilogramów, jednak są również modele, którymi zważymy rybę czterdziesto-kilogramową. Ich atutem jest funkcja tarowania i utrwalania wyników. Dzięki temu można bez skrępowania w każdym punkcie po jakimś czasie pochwalić się swoim wynikiem. Niekiedy pomocną funkcją jest także transformacja jednostek. Nie raz bowiem zdarzają się podróże za granicę na ryby i zagraniczniacy chcąc admirować eksponat nie będą czasami mogli dowiedzieć się precyzyjnie ile on waży.

wędkarstwo

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie każdy człowiek wie, iż najważniejszy sprzętem podczas wyprawy na ryby jest wędka. Bez niej nic nie poczynimy, chyba, że planujemy łapać rękami bądź za wsparciem sieci. Pragnąc jednak pochwalić się swoim unikatem, a także samemu szczegółowo wiedzieć, jaki wynik uzyskaliśmy, wskazane jest aby zainwestować w sprzęt, jakim jest waga wędkarska. Pozwoli ona nam na zarejestrowanie wyników i także czasami przyda się w gospodarstwie domowym.