Wspólnota Europejska i jej idee na zrzeszanie organizacji

Jak wszyscy wiemy wstąpienie do UE Polski miało sporo zwolenników, ale miało również spore grono przeciwników. Niewiele osób, które nieprzychylnie spoglądały na akces Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet ciekawe pomysły i prawa które pozwalają na wykazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać pewnych ludzi, że UE nie ma zamiaru szkodzić, a chce wspierać.

EICC
Sporo idei UE zrzesza jedynie organizacje, które same chcą w nich uczestniczyć, po sprawdzeniu przez organy Wspólnoty, czy przedsiębiorstwo spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by firma połączyła swoje siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużej mierze przypominający zasadami normę ISO 14001. Zresztą w 2001 roku treść ISO 4001 jest włączona do struktury EMAS – dowiedz się więcej.

System ten zrzesza różne przedsiębiorstwa, firmy, czy organizacje o czym wspominano wcześniej. Główne założenie systemu jest bardzo proste mianowicie chce on wyróżniać te działalności, które stale się doskonalą pod względem działalności środowiskowej, a jeśli zdarzą się im jakieś pomyłki to są one minimalne. Tak, więc system EMAS postanowił wyróżniać firmy, które chcą się rozwijać w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W naszym kraju w systemie zarejestrowano jak na razie 45 firm, wiąże się to z prestiżem, bo firmy te musiały pokazać, że ekozarządzanie nie jest im straszne.

jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli mowa o zarządzaniu ludźmi, to wszyscy szefowie firm zdają sobie sprawę jak istotne jest właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi. Powstały różnego rodzaju szkoły zarządzenia, kodeksy, które stawiają pewne przedsiębiorstwa pod tym względem wyżej niż inne, należy do nich między innymi eicc.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (http://www.certificator.eu/en/About-Us.html) a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

EICC to kodeks postępowania organizacji, kodeks, który ma za zadanie podwyższyć standardy pracy.

Jeśli jakaś firma, chce wykazać, że dobro pracownika, jego higiena pracy jest dla nich najważniejsza, to może podpisać się pod tym, co zostało zapisane w kodeksie. Kodeks ma być holistycznym spojrzeniem na proces dostaw. Ponieważ cały projekt został stworzony z myślą o organizacjach, które projektują oraz wprowadzają na rynek towary lub oferują towary i usługi, które są wykorzystywane przy produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks skierowany do firm z sektora elektronicznego i ma on być stosowany względem dostawców jak również podwykonawców.