Dolny Śląsk polską doliną Loary

W naszym kraju nie brakuje miejsc, które znakomite są na spędzenie paru wolnych dni lub też letniego urlopu. Znalezienie takich miejsc nie jest żadnym problemem. Znaczna większość regionów naszego kraju prowadzi już akcje promocyjne, których zadaniem jest przybliżenie wyjątkowego piękna, jakie możemy tam spotkać. Jednym z takich regionów Polski jest Dolny Śląsk.

Bolesławiec, rynek z ratuszem

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Wakacje na Dolnym Śląsku z pewnością przypadną nam do gustu, albowiem tam spotka nas mnóstwo atrakcji kulturalnych i natury rozrywkowej.

Wakacje Dolny Śląsk powinniśmy zacząć się w pierwszej kolejności od największego miasta tego regionu, czyli Wrocławia. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast naszego kraju. (Noclegi we Wrocławiu) To tutaj właśnie znajduje się jeden z 4 stadionów, który był areną zmagań piłkarskich Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które organizowaliśmy w minionym roku. Po tej imprezie pozostała znakomita baza noclegowa, która czeka na przyjezdnych. Motele jak również i hotele z pewnością będą więc doskonale przygotowane na nasz przyjazd. Warta poznania jest Wyspa Słodowa, która znajduje się na samej Odrze.

Zaintrygował Cię tego typu tekst? Jeśli tak, to tutaj również znajduje się świeża treść (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-europie), która na pewno będzie Ci odpowiadać.

Jest to wprost idealne miejsce na przechadzkę jak również podziwianie piękna samego Wrocławia. Tu także będziemy mogli pójść do ca najmniej kilki kościołów. Właśnie we Wrocławiu czekać będzie na nas duże udogodnienie w postaci karty turystycznej. To dzięki niej jest możliwe wejście do stu dwudziestu jeden ośrodków kulturalny, sportowych a także stricte rozrywkowych.

Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Wakacje na Kujawach również mają swój wyjątkowy urok, który bez dwóch zdań warto zakosztować. Kujawy przez długi czas były niedoceniane przez turystów, którzy woleli udawać się tylko do dużych nadmorskich miast. Teraz jest zdecydowanie inaczej. Na terenach wchodzących w skład Kujaw mamy do dyspozycji coraz więcej miasteczek, które położone są nad pięknymi jeziorami. Rozkwit bazy turystycznej jest na Kujawach bardzo widoczny.

Jeśli ktoś interesuje się architekturą okresu romańskiego powinien przyjechać na Kujawy bezwarunkowo. Tam będzie mógł poznać wiele budowli w tym właśnie stylu. Przez Kujawy biegnie także jeden z bardziej urokliwych szlaków, jakim jest Szlak Piastowski. Region Kujaw to miejsca, które związane są także z kultem religijnym. Tutaj znajdują się miejsca kultu takie jak Markowice czy Kalwaria Pakoska. Zatem jeśli jeszcze Kujawy są Ci obce, już dzisiaj zarezerwuj wakacyjny czas w tym jakże malowniczym zakątku Polski.