Jak samodzielnie wykonać zagłówek do łóżka? Poznaj wartościowe porady

Aranżacja pokojów może nam się znudzić – nie tylko salonu, ale również sypialni. To tutaj bowiem każdej nocy idziemy spać, wstajemy i na nowo szykujemy się do pracy lub szkoły, dlatego szybko przyzwyczajamy się do jej wyglądu i z upływem czasu może przestać się nam podobać. Zazwyczaj nie trzeba wiele, aby ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pokój będzie wyglądać całkiem inaczej. W jaki sposób samodzielnie zrobić taki zagłówek, by spełniał swoje zadanie oraz dobrze wyglądał?

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko musisz zakupić wszystkie pożądane elementy. Zaliczają się do nich rama z drewna, którą wykonasz z solidnych desek, wiertarka, gąbka tapicerska, mocny klej oraz materiał, którego zamierzamy użyć.

Przejdź na naszą kolejną witrynę, a tam odkryjesz fascynujący kompleksowy wpis na wybrany temat. Czekają na Ciebie ekstra posty.

Będzie przydatny również zszywacz do materiałów, np. stolarski, który znakomicie przymocuje tkaninę do drewnianej ramy. By była właściwej wielkości, trzeba skrupulatnie wymierzyć łóżko. Wykonaną ramę wykleja się gąbką, która musi perfekcyjnie do niej przylegać – dobrze jest zatroszczyć się o detale, wyłącznie wtedy zagłówek będzie wyglądać rzeczywiście ładnie, niczym ze specjalistycznego sklepu z tego typu asortymentem .

Nasze następne teksty są równie pociągające, co ten. Zatem najedź na link tutaj wiązary prefabrykowane i oglądaj skrupulatne posty. Zachęcamy!

W następnym kroku przykrywamy gąbkę wybranym uprzednio materiałem. Najlepiej jest go położyć na czystej podłodze, zaś na nim ulokować ramę z gąbką – wtedy odpowiednie naciągnięcie tkaniny nie sprawi żadnej trudności. Materiał trzeba solidnie przytwierdzić, aby nic się nie fałdowało, inaczej nie będzie wyglądać ładnie. Można też użyć kleju, jeśli uznamy, iż nie możemy sobie bez niego poradzić. Później już wyłącznie przymocowujemy wykonany zagłówek do ściany, najlepiej za pomocą specjalnej szyny mocującej, która jest do tego najłatwiejszym sposobem. Gdy skończymy, pozostaje nam już tylko zachwycać się efektami wykonanej pracy.

Jeśli postawisz na tapicerowane zagłówki, możesz też przemyśleć ławeczki tapicerowane. Doskonale wyglądają umieszczone przed łóżkiem. Można na nich położyć np. książki czy koc, którym przykrywamy pościel. W przypadku, gdy wyposażone są w skrzynie, można do nich schować poduszki oraz kołdrę, by nie przeszkadzały w ciągu dnia. Takie ławeczki, jeśli tylko są fachowo wykonane, mogą być naprawdę efektowne i razem z zagłówkiem odmienić wnętrze naszej sypialni.