Często decydujemy się na dodatkowe oferty banków

Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, wycieczki. Z coraz większą śmiałością decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

kredyt

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, mamy zapewnione nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu mamy mniejszy problem z jej stratą. Dodatkowo, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Wrocław (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tym przypadku nie żąda zabezpieczenia.firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-pod-kontrakt) konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, przez co przy dotrzymaniu terminów staniemy się dla banku wiarygodnym klientem.

Zamiast kilku, zazwyczaj różnych rat mamy jedną ratę, i to jakże dogodną. Niestety

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

równocześnie z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż standardowych kredytach. Lecz nie zapominajmy, że dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, w dalszym ciągu jest to zachęcająca propozycja.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań, więc jeżeli sądzimy, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, należy przeprowadzić rozmowę z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeżeli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.