W jakim stopniu owoce i warzywa wpływają na to jak się czujemy? Czemu powinno się jeść ich jak najwięcej?

Owoce jak również warzywa powinny zostać głównym elementem zdrowej diety, ponieważ dostarczają organizmowi potrzebne składniki odżywcze. Dajmy na to owoce cytrusowe lub rośliny strączkowe są bogate w związki, które nie tylko ochraniają nas przed chorobami, ale też zahamowują procesy starzenia się. A to tylko jeden przykład ich zbawiennego wpływu. Każdy producent owoców wie o tym, więc chce dostarczać owoce i warzywa doskonałej jakości.

owoce

Autor: Carson Cap
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet dzieci doskonale o tym wiedzą, że owoce i warzywa są zdrowe, powinniśmy w związku z tym ich jeść bardzo dużo oraz bardzo regularnie. W takiej grupie natomiast znaleźć możemy produkty, które na stałe powinniśmy wpisać do naszej diety, bo zawierają istotne składniki odżywcze. Nie tylko niesamowicie dobrze oddziałują na nasz organizm, lecz znajdujące się w nich witaminy spowalniają procesy starzenia się, zniżają poziom cholesterolu i korzystnie regulują ciśnienie. Ich oddziaływanie jest tak duże, że są w stanie nas chronić przed chorobą nowotworową.

Mimo to, iż Polska nie leży w strefie tropikalnej, gdzie znaleźć możemy o wiele więcej rodzajów owoców oraz warzyw, to jednakże owoce Polska zasługują na uwagę, gdyż oferują dużą ilość składników odżywczych, jakie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Z pewnością godne polecenia są tego typu owoce, jak borówki, jeżyny, truskawki czy maliny. Już garść lub dwie takich owoców z płatkami śniadaniowymi wpłyną bardzo dobrze na nasz cały dzień. Udowodnione jest, iż bogate w polifenole oraz fitonutrienty, dają nam działanie przeciwzapalne i przeciwoksydacyjne. Wpływa to na polepszenie pamięci, chroni komórki mózgu przed umieraniem, co odpowiada również za szybsze starzenie się.

Spodobał Ci się ten temat? Przejdź więc do następnego wątku i zweryfikuje jakie dodatkowe źródło (http://www.apteka.sloneczna24.pl/luszczyca-lojotokowe-zapalenie-skory.html) stało się naszą inspiracją. Miłej lektury!

Więcej na .

owoce

Autor: Lima Pix
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym mózgu jest mikroglej, jakie jest odpowiedzialny za pozbywanie się resztek, które mogą zaszkodzić właściwemu działaniu komórek. Z wiekiem jednak mikroglej sprawuje się coraz gorzej, dlatego też pozostawia wszędzie coraz więcej resztek, najgorsze jednak jest to, iż myli je ze zdrowymi komórkami i działa na ich niekorzyść. Całe szczęście wyciąg z borówek i truskawek poprawia poziom działania mikrogleju. Tym bardziej należy z tego korzystać, bo owoce nie kosztują strasznie dużo oraz są wszędzie dostępnie, dajmy na to owoce sprzedaż.