Jak trafić na dobre filmy?

Urządzenie WD TV Live Hub

Autor: WD
Źródło: WD
Przy obecnej znacznej liczbie różnych filmów, kanałów telewizyjnych i kin, znalezienie idealnej opcji bywa problemem. W zależności od potrzeb i upodobań sięga się do różnych źródeł. Często niestety trafia się na coś nieinteresującego lub też zupełnie nieodpowiadającemu oczekiwaniom.

Komedie okazują się nieśmieszne, a horrory nie przerażają. Gdzie więc poszukiwać profesjonalnej i zadowalającej wiedzy dotyczącej filmów?

Recenzje internetowe i prasowe, adaptacje

Zdecydowanie dobrze jest zasięgnąć rady dobrych znajomych. Jeżeli widzieli daną produkcję, są w stanie nas do niego zachęcić lub też nie, a także w razie potrzeby zrelacjonować jego fabułę. Innym sposobem, ogromnie powszechnym, jest sprawdzenie w Internecie. Recenzje filmowe w sieci mogą być różnej jakości, w zależności od strony internetowej, na której się znajdują. Z pewnością jest ich wiele, co może dać bardziej jasny ogląd. Oprócz tego na portalach poświęconych tematyce filmowej jest możliwość oceny danej pozycji przez użytkowników. Taka ocena zbiorcza oraz sporządzane według niej rankingi również mogą być jakimś wyznacznikiem, podobnie jak zorganizowane działy według gatunków, czyli oddzielnie filmy sensacyjne, dreszczowce i tak dalej.

Recenzje można przeczytać także w gazetach, a także w czasopismach, także tych zajmujących się tematyką filmową. dobrą wskazówką jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją powieści. Dla tych, którzy książkę czytali, będzie to znaczna podpowiedź.

Nagrody, festiwale, zwiastuny

Kolejną podpowiedzią dla poszukujących mogą być statuetki wygrane przez daną produkcję, o ile takie były. Jeżeli ktoś lubi filmy akcji, może poszukać informacji o nagrodach przyznanych w tej kategorii i w ten sposób znaleźć właściwą pozycję.

Następnym sposobem jest udział w wydarzeniach związanych z filmem. Mogą być to wydarzenia ograniczone do jednego tematu (na przykład obejmujące tylko filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla fanów miłośników chodzenia do kina, zachętą do zobaczenia filmu może być jego trailer pokazany przed innym filmem. Podobnie rzecz wygląda w telewizji – tam także ogląda się zapowiedzi kinowe, a także programy na temat kina. Na programach wyłącznie dla najmłodszych znajdą się filmy dla dzieci, a także zapowiedzi nowości kinowych z tego rodzaju.