Nowy Targ – odwiedź i zadurz się w tym miejscu

Nowy Targ, miasto w województwie małopolskim, jest znane z faktu, że stanowi główny punkt wymiany handlowej, łącznościowy i przemysłowy Podhala. Już samo położenie miejscowościu styku Białego i Czarnego Dunajca u podnóża Gorców, sprawia, że jest ona niesamowicie miłą dla oka okolicą, tak pod względem kulturowym, jak i fauny i flory.

tanie noclegi nowy targ

Autor: Jan Tik
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jantik/308709862/
tanie noclegi nowy targ

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Jeśli masz ochotę wybrać się na wycieczkę w ciekawe miejsce, trzeba pomyśleć nad Nowym Targiem. Szczególnie, że jeśli idzie o tanie noclegi Nowy Targ jest na początku naszych rodzimych miejsc turystycznych. Już sam przepiękny górski krajobraz powinien stanowić doskonały powód, by odwiedzić tę urodziwą miejscowość. Nowy Targ ulokowany jest w rejonie niesamowicie bogatym przyrodniczo. Funkcjonuje tutaj Gorczański Park Narodowy, na obszarze którego egzystują gatunki stworzeń takich jak: traszka karpacka, niedźwiedź brunatny, wilk szary, żbik europejski a także ryś euroazjatycki. Działa tu również Bór na Czerwonem, surowy rezerwat, który pełni opiekę nad ochroną roślinności torfowiskowej. Miłośników górskich wędrownych wypraw bez wątpienia interesować będą liczne trasy turystyczne na terenie Nowego Targu. Miejsce to powinno się odwiedzić także z uwagi na zabytki historii, na przykład kościół pod wezwaniem św. Anny, kościół pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, posąg wykonania Władysława Orkana, Adama Mickiewicza jak również Jana Pała II. Odrębną atrakcją zdaje się sam ogromny Rynek z magistratem pochodzącym z XIX stulecia oraz wiekowymi zabudowaniami. Pomimo, iż Nowy Targ wydaje się najbardziej popularnym turystycznymrekreacyjnym miejscem, naprawdę warto je poznać. W przedmiocie, jakim są tanie noclegi – https://mojekonferencje.pl/chlewiska/manor-house-spa-palac-odrowazow – Nowy Targ naprawdę dba o turystów- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Nie poddawaj się – kontynuuj przeglądanie (https://www.murawski-bus.wroclaw.pl/oferta.php) wciągających Cię postów. Odnajdziesz ich dość wiele na naszej nowej witrynie. Zachęcamy!

Poza tym,|z uwagi na swoją kupiecką i chałupniczą przeszłość, miasto rozpoznawalne z wyrobu kożuchów i obuwia, uzyskało ogromny rozgłos ze względu na mające miejsce tutaj wielkie targi, zachęcające również przybyszów z innych krajów.

tanie noclegi nowy targ

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
W zimie z kolei ogromną przynętą są działające tu wyciągi dla narciarzy, Zadział i Długa Polana.
Podczas wycieczki w Tatry Nowy Targ musi stanowić konieczny punkt turystyczny dla każdego podróżnika.