Bezkonkurencyjne maszyny do znakowania różnego rodzaju produktów

Jeśli spojrzymy na dowolny przedmiot lub pudełko po nim możemy znaleźć dużo swoistych znaków. Są to zarówno symbole opisujące markę, kody kreskowe i wszelkie zabezpieczenia. Wszystkie takie znaki oznaczają wyjątkowość tego produktu. I tak na każdej hali produkcyjnej musi znaleźć się urządzenie, które pozwoli tego typu znakowanie wykonywać. W zależności od rozmiarów produktu czy rodzaju powierzchni są różnorodne rozwiązania.

 

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl
Do tworzenia oznaczeń na dużych albo płaskich powierzchniach najlepszy będzie ploter laserowy. Te urządzenia pozwalają jednocześnie na tworzenie napisów na powierzchniach, grawerów oraz na wycinanie wymyślnych kształtów. Ze względu na zastosowanie lasera wyróżniają się bardzo dużą precyzją wykonania i wysoką wydajnością pracy. Najczęściej plotery laserowe działają na obróbkę materiałów drewnianych,plastikowych, plexi i tworzyw sztucznych a także znakowania powierzchni metali.  Odmienną metodą jest znakowarka galwo. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie jej w większości linii produkcyjnych. Zapewniają bardzo wysoką jakość wykonania do kilkuset symboli na sekundę. Przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania można wykorzystać zarówno technikę wektorową jak i rastrową. Także prostota instalacji oraz bezobsługowa praca wpływają na redukcję kosztów produkcyjnych oraz wzrost wydajności.

Jeśli zaabsorbował Cię opisywany artykuł, kliknij bez wahania tutaj, ponieważ świetna treść (http://magross.pl/kluber/kluberpharma-uh1-4-220-uh1-4-460/) z pewnością także jest godna polecenia.

Znakowarka galwo zezwala na obróbkę większości materiałów niemetalowych jak plastik, wyroby ceramiczne, szkło, produkty drewniane, skóra i inne. Fiber laser to najnowocześniejsza technologia osiągalna na rynku, dzięki której możliwe jest dokładne cięcie i znakowanie produktów (sprawdź ofertę na fiber laser). Laser światłowodowy jest bardziej precyzyjne oraz wytrzymały od starszych metod. Zbudowany tylko z bezpiecznych, bezawaryjnych elementów toteż gwarantuje długotrwałą oraz stabilną pracę urządzenia. Dzięki zastosowaniu nowej technologii wiązka lasera jest nawet dziesięciokrotnie mniejsza aniżeli w przypadku typowych laserów, dzięki czemu pozwala na tworzenie znacznie bardziej precyzyjnych wzorów. W porównaniu ze starszymi rozwiązaniami posiada także mniejszy pobór prądu i większą szybkość cięcia. Jednakże wszystkie te zalety mają odzwierciedlenie w cenie urządzenia.