Rzecz o akcesoriach, przyborach i pozostałych artykułach potrzebnych każdemu druhowi w trakcie wakacyjnych wycieczek

Harcerskie wyprawy są niezwykle emocjonujące i dają uczestnikom niepowtarzalną możliwość obcowania z przyrodą. Taka sytuacja niejako wymusza zakup odpowiedniego sprzętu, który podczas wyjazdu jest po prostu niezbędny

.
sprzęt harcerski

Część potrzebnego ekwipunku powinni przygotować organizatorzy konkretnej imprezy. Trudno przecież wymagać, żeby druhowie zabierali ze sobą większe namioty czy inny sprzęt (więcej tutaj) biwakowy ważący parędziesiąt kilogramów. Pobyt na otwartym powietrzu, przeważnie z daleka od zabudowań, wiąże się też z koniecznością zorganizowania większych i równocześnie wydajnych kuchenek turystycznych. Przy tym na placu biwakowym muszą znaleźć się rozmaitej wielkości naczynia. Podsumowując, sprzęt (kliknij, zobacz, sprawdź) biwakowy, jaki zagwarantować muszą organizatorzy jest dosyć zróżnicowany, a i nie wypada zapominać, że druhowie mogą potrzebować chociażby dodatkowej latarki.

obiekt

Autor: www.babymama.pl
strzyżenie u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Na ekwipunek harcerza składają się przede wszystkim przydatne podczas każdej wycieczki akcesoria, jak również różnego typu narzędzia. Kieszonkowy sprzęt harcerski to małe albo większe scyzoryki wielofunkcyjne, niezawodne busole i przynajmniej dwie małe latarki. Jeśli rozładuje się komórka, to zapewne przyda się wodoszczelny zegarek z podświetlanym cyferblatem, a specjalistyczny specyfik w sprayu zagwarantuje ochronę przed owadami. Każdy wzorowy druh powinien również posiadać sprzęt harcerski do różnych prac ziemnych, czyli choćby jedną saperkę. Ponadto wymagane są jeszcze karimaty, śpiwory oraz bidony i menażki. Zobacz więcej: sprzęt harcerski.

Bycie zastępowym obliguje nie tylko do kupienia potrzebnego sprzętu

. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku harcerski etos. Noszenie oliwkowego munduru jest czytelnym sygnałem, że jego właścicielowi nieobce pozostają najwyższe wartości. Cała oferta: .